Newsy Wiedza tajemna

Darmowe seriale animowane od Amazona. Znacie je? Niektóre są cudowne!

Kilka dni temu Amazon ogłosił, że na swojej platformie, Prime Video, udostępni internautom wybrane treści zupełnie za darmo. Wystarczy tylko założyć konto, by cieszyć się popularnymi animacjami. Te serie gwarantują poprawę humoru!


Amazon na Prime Video udostępnia godne uwagi serie. Znacie je?


Jak się Myszy da ciasteczko

Bardzo sympatyczna bajka oparta o serię książek Laury Numeroff i Felicii Bond. Będziemy świadkami niezwykłych przygód Myszy i jego przyjaciół, którzy zapewnią nam wiele rozrywki, ale nie tylko! Już w pierwszym odcinku bohaterowie dają dobry przykład – m.in. segregują śmieci, wyciągają pomocną dłoń do swoich przyjaciół, troszczą się o innych odrzucając swój egoizm. Co więcej, animacja wygląda niczym wyjęta z papierowych bajek dla dzieci – urzeka swą delikatnością i ciepłymi kolorami. Zdecydowanie polepsza nastrój.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie e4938f2cd0216b498db8c216a7b92a177dcd853d43184faf6036f69daa745140._RI_V_TTW_.jpg

Kot Pete

Przygody tytułowego kota uczą, że warto próbować nowych rzeczy i nie bać się odkrywania świata, ale wszystko trzeba robić z głową. Historie Pete’a przypominają, że zawsze warto być optymistycznie nastawionym, a z każdego doświadczenia można wyciągnąć lekcję na przyszłość.
Serial stworzony na podstawie książek Erica Litwina i Jamesa Dean’a ma ładną, prostą kreskę i przyjemnie się go ogląda. Dubbing jest świetny, a piosenki to coś wspaniałego i cudownie, że w bajce jest ich mnóstwo!

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie 55c0dec32a0b0f7a7a80518ce426aac4061e22cfb51b8e519cb00533ae95ca3d._V_SX1080_.jpg


Draka i Jajek

Tu się dzieje wszystko – absurdalna animacja jest turbo kolorowa, postaci nie zamykają się ani na chwilę, akcja jest zwariowana i w pierwszych chwilach można dostać zawrotów głowy. Nie zraźcie się pierwszymi sekundami, a z czasem wkręcicie się w przygody głównych bohaterów!

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie danger-eggs-x750.jpg

Tak Bardzo Super

Bez dwóch zdań jest to super pozytywna animacja, a do tego chyba najbardziej motywująca do działania bajka, która kiedykolwiek ujrzała światło dzienne. Wizualnie serial też poprawia nam humor – kolory powalają i sprawiają, że jest nam jakoś milej na sercu, a napięte czoło znów się wyluzowuje. Gluko i Lennon to para bohaterów, których chyba nie da się nie lubić.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie amazon_studios-LBAW_S1-Full-Image_GalleryBackground-en-US-1520471231091._SX1080_.jpg

Zagubiona w Oz

Inspirowany powieścią Lymana Franka Bauma Czarnoksiężniki z Krainy Oz z 1900 roku animowany serial porywa nas niczym tornado. Dorotka i jej ukochany Pies Toto będą musieli wykazać się wielką odwagą, determinacją, jak i pomysłowością by ocalić Szmaragdowy Gród i powrócić do rodzinnego miasta. Animacja jest bardzo ładna i bogata w szczegóły (wygląd i ubiór postaci), a dubbing jest na wysokim poziomie.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie 91dDT9xzy-L._RI_.jpg


Niko i Miecz Światła

W mrocznych czasach, gdy cienie opanowały świat i zamieniły niewinne istoty w potwory, tylko jedna osoba może przywrócić dawny ład. Czy tytułowemu mistrzowi uda się wygrać walkę z siłami ciemności i zbawić świat? Niko w swoich przygodach uczy, że zawsze warto być dzielnym, nie poddawać się i walczyć o swoich przyjaciół. Wizualnie bajka jest nieskomplikowana, ale bardzo wiele się w niej dzieje. Bohaterowie ciągle mają do czynienia z jakimiś stworami, z którymi walczą lub przed nimi uciekają. Animacja może przestraszyć młodszych widzów, więc jeśli macie zamiar włączyć ją dzieciom, to lepiej sami wcześniej rzućcie okiem, czy się nie boicie!

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie Niko.and_.the_.Sword_.of_.Light_.2018.PLDUB_.S02E01.1080p.AMZN_.WEB-DL.H.264-J.mkv00002.jpg


Śnieżny Dzień

Kolejna piękna animacja, tym razem na podstawie książki Ezry Jacka Keatsa. Magiczna bajka z mądrą treścią, świetnym polskim dubbingiem, ciepłymi kolorami… Idealna na zimowe wieczory, ale w czasie kwarantanny też się sprawdzi – ta animacja chyba wszystkim dobrze zrobi na nerwy. Chcę choinkę.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie the_snowy_day_gif.0.gif


Smrodek i Brudek

Przyjemny serial o przygodach uroczych pojazdów – Smrodka, który jest śmieciarką i Brudka – koparko-ładowarki. Bajka jest zabawna, uczy zaradności, pomysłowości i radzenia sobie, gdy nie wszystko idzie po naszej myśli. Tytułowe postaci od razu skojarzyły mi się ze Złomkiem z filmu Auta z 2006 roku. Ogólnie wizualizacja jest bardzo prosta – tła i tekstury są mało szczegółowe, ale mechaniczni bohaterowie wyglądają w porządku. Dubbing polski bez zarzutu, aktorzy dobrze się spisali.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie 373464b10cbe9e55c321096dd1b9ef08ed298ce411f3ed926c6dc2a56256618c._V_SX1080_.jpg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial