Wiedza tajemna

Pamiętacie “Planetę skarbów”? W jednej ze scen pojawia się postać z „Lilo i Stich”!

Gdy Robert Louis Stevenson w 1822 roku wydał Wyspę skarbów z pewnością nie spodziewał się, że 120 lat później na jej podstawie powstanie historia, której akcja rozgrywać się będzie w przestrzeni kosmicznej.


Animowany film Disneya z 2002 roku opowiada historię chłopca, Jima Hawkinsa – półsieroty, w którego ręce wpada mapa prowadząca do legendarnej planety skarbów. Odważny chłopak postanawia wyruszyć w wielką podróż, by ja odnaleźć.

Co mogliście przegapić?

Wygląd głównego bohatera, Jima Hawkinsa, wzorowany był na holywoodzkim aktorze, Jamesie Deanie.

Nikt by chyba nie pomyślał, że film był w produkcji aż 10 lat! Warto jednak nadmienić, że twórcy przystąpili do pracy pełną parą dopiero po wydaniu Herkulesa (1997).

Zauważyliście, że na półce w pokoju głównego bohatera stoi figurka innego disnejowskiego kosmity? Twórcy ukryli tam Sticha w stroju astronauty!

via GIPHY

Jim i dr Doppler pytają w porcie kosmicznym o drogę dwie osoby. Postaci te są karykaturami reżyserów – Johna Muskera (wyższy) i Roba Clementsa (niższy).

Wiecie, że w planach była druga część tej świetnej bajki? Niestety, z powodu gigantycznej klapy finansowej pomysł upadł. WIelka szkoda.


Planeta skarbów to czwarty film duetu John Musker & Rob Clements, którzy wcześniej stworzyli takie hity, jak Mała syrenka (1989), Aladyn (1992) i Herkules (1997).


Gorąco zachęcamy Was do odświeżenia sobie tej wspaniałej przygody!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial