Newsy

Powstaje wersja filmowa „Dragon’s Lair”! W obsadzie Ryan Reynolds. Za sterami twórca „Anastazji”!

Netflix pracuje nad adaptacją (live-action) kultowej gry komputerowej z lat 80., Dragon’s Lair, współtworzonej przez Don Blutha – animatora i reżysera takich klasyków animacji jak Amerykańska opowieść, Wszystkie psy idą do nieba, czy Anastazja.

W filmie głosu udzieli między innymi aktor Ryan Reynolds, który według czasopisma “The Hollywood Reporter” będzie też współautorem tytułu. Bracia Dan i Kevin Hageman, twórcy filmów Lego: Przygoda, Lego: Ninjago: Film i Hotel Transylwania również zostali zaangażowani w projekt. Może być bardzo ciekawie!

W 2015 roku Bluth ruszył z kampanią crowdfundingową, której celem było zebranie pieniędzy na wyreżyserowanie nowej odsłony “Dragon’s Lair”. Kampania ta została skrytykowana za to, że Bluth wykorzystał zebrane środki na rozwój projektu, który de facto miał zostać mainstreamową komercją Hollywood – czymś niezgodnym z duchem crowdfundingu. Krytycy Blutha uważają że pieniądze te przydałyby się niezależnym artystom, którzy znacznie bardziej potrzebują wsparcia finansowego.

Mimo tych wszystkich zawirowań mamy nadzieję, że występ Ryana Reynoldsa w nowej odsłonie animacji przyniesie nam tyle samo radości, co ręcznie rysowany klasyk z ubiegłej epoki.

Dragon’s Lair to seria gier komputerowych, której pierwsza odsłona ukazała się w 1983 roku. Głównymi bohaterami tytułu są rycerz Dirk The Daring, smok Singe oraz księżniczka, Daphne, która przetrzymywana jest przez tego drugiego w zamku czarownika. Misją Dirka jest ją uratować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial