Newsy

Rozdano nagrody GLAS Animation Festival. “Genius Loci” zwycięzcą aż dwóch kategorii

GLAS Animation Festival ogłosił zwycięzców tegorocznej edycji festiwalu, gdzie film Adriena Mérigeau „Genius Loci” otrzymał zarówno nagrodę Grand Prix, jak i FXX Elevation Award.

Przyznając Grand Prix jury stwierdziło: „Piękny chaos. Poprzez nieprzewidywalną mieszankę obrazów i dźwięków kontemplujemy noc samotnej kobiety, która wydaje się kierowana przez mistyczną całość”.

Sponsorowana przez firmę FX Networks nagroda FXX Elevation Award docenia doskonałość w tworzeniu animacji i honoruje film, który wyróżnia się charakterystycznymi postaciami, odważną historią i wyjątkowym punktem widzenia. Zwycięski reżyser otrzymuje grant w wysokości 25 tysięcy dolarów na opracowanie oryginalnego animowanego projektu z FXX.

Komentując “Genius Loci” FX Networks oznajmiło: „W zmieniających się liniach, przeplataniu kolorów i eleganckim sznycie pisania film zanurza nas w umyśle samotnej duszy gładko wychwytując jej lęki, radości, relacje i finalny spokój. Piękny film, który eksploruje chaos w naszym świecie, celebrując subiektywność ludzkich doświadczeń.”

Nagrodę „New Talent” otrzymała Daria Kascheeva za swoją nominowaną do Oscara krótkometrażową animację poklatkową „Daughter”. Przyznając nagrodę jury skomentowało: „Imponujące ruchy kamerą satysfakcjonująco dopasowują się do historii, ukazując miłości nienawiści między pokoleniami. Widzimy to, czego nie widzimy: nieobecność matki; ptaszek musi wlecieć w zamknięte okno, mierząc się ze śmiercią, zanim będzie mógł uciec. Poetyckie i dobrze zrobione.

„Daughter”, reż. Daria Kascheeva

Wyróżnieni zostali także:

„Etriopia”, reż. Flóra Anna Buda

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial