Wiedza tajemna

Pinky i Mózg, czyli dwóch epizodystów, którzy dostali własny serial. Czego o nich nie wiecie?

Nieczęsto zdarza się, żeby postaci drugoplanowe i epizodyczne odnosiły taki sukces. Dwóm myszom się udało.

Pinky i Mózg to bohaterowie słynnego serialu produkcji Warner Bros. Animation, którzy są ulepszonymi genetycznie myszami mieszkającymi w jednej z klatek laboratorium Acme Labs. Panowie nie mogą się od siebie bardziej różnić – Pinky jest wysokim i chudym idiotą, a Mózg niskim geniuszem, który planuje przejąć władzę nad światem. W każdym odcinku oglądamy starania tej nietypowej pary, które z przyczyn mniej lub bardziej od nich zależnych kończą się fiaskiem.

Czego o nich nie wiecie?

via GIPHY

Pinky i Mózg pierwszy raz pojawili się w serialu Animaniacy (1995 – 1998), gdzie czasem występowali. Widzowie ich pokochali – dzięki wielkiej popularności otrzymali własny serial.

Maurice LaMarche, który podkłada głos pod Mózga w oryginalnej wersji językowej, opisał jego głos jako „65% Orsona Wellesa i 35% Vincenta Price’a”.

W napisach otwierających Mózg pisze skomplikowaną formułę o Wszechświecie Wyjaśnionym (uproszczonym), na którą odpowiedzią jest THX 1138. Wynik to tak naprawdę tytuł pierwszego filmu Georga Lucasa THX 1138 z 1971 roku.

Wielki wróg Mózga, Snowball, został tak nazwany po mądrym knurze z Folwarku zwierzęcego Georga Orwella. W polskiej wersji językowej przekaz został utracony – snowball po naszemu to kula śnieżna, więc tłumacze dali postaci na imię Bałwan.

Geny Pinkiego i Mózga zostały złożone za pomocą opiekacza do bajgli firmy Acme* i maszyny splicingowej.

Producent, Peter Hastings, opisał serial jako „250 tysięcy dolarów wydanych na inside joke’i na temat Orsona Wellesa. Mózg inspirowany był Wellesem i często w swoich knowaniach przemyca nawiązania do jego geniuszu.

via GIPHY

Pinky i Mózg powrócą do nas już niebawem w nowym serialu Animaniacy. Nie możemy się doczekać!

*tej, która trzyma ich w klatkach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial