Newsy Shorty

Animowana bajka o koronawirusie, którą czyta Jarosław Boberek. Short podbija Internet

Bo nic tak dobrze nie wytłumaczy zasad higieny i tego, co się dzieje na świecie, jak ten czterominutowy film. Absolutny must-see dla wszystkich dzieci.

“Bajka o wirusie / Bajka o koronawirusie / #zostańwdomu” (2020) została opublikowana na YouTube już w zeszłym miesiącu, ale teraz dopiero robi się o niej naprawdę głośno. I słusznie! Animacja w prosty i krótki sposób przekazuje dzieciom najważniejsze informacje na temat koronawirusa.

W zaledwie 4 minuty dzieci dowiedzą się skąd wirus w ogóle się wziął, dlaczego jest groźny i jak go pokonać. Ponadto, dzięki animacji prościej im będzie pogodzić się z koniecznością siedzenia w domu i nowymi nawykami dotyczącymi mycia rąk.

Pomysłodawcą projektu jest Maciej Wieczorek, który odpowiada za animację i tekst bajki. Do współpracy zgodzili się dołączyć Paulina Kubica, która stworzyła ilustracje, oraz Jarosław Boberek, sławny polski lektor i aktor dubbingowy.

Animacja jest ciepła, prosta i przejrzysta, więc z pewnością spodoba się i będzie zrozumiała dla najmłodszych odbiorców. Wierszowany tekst w połączeniu ze wspaniałym głosem Boberka tworzy prawdziwą bajkę, której dzieci będą chciały słuchać. Pomysł i realizacja zasługują na 6-tkę (w koronie, hihi).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial