Wiedza tajemna

Lista 10 zapomnianych kreskówek Hanny-Barbery. Niektóre to perełki. Ile z nich znacie?

Reagując na poprzedni wpis o najmniej znanych produkcjach duetu Hanna-Barbera, zaskoczyliście mnie swoją wiedzą! Postanowiłam wygrzebać jeszcze mniej znane tytułu spod ręki tych Panów. Pamiętacie je?

Young Samson & Goliath

Seria opowiada o przygodach nastolatka Samsona i jego psa, Goliata, na jakie napotykają podczas jazdy motocyklem po kraju. Ilekroć pojawiają się kłopoty, zwykle w postaci groźnego mega-złoczyńcy lub złego naukowca, Samson zmienia się w superbohaterską wersję siebie-biblijnego Samsona. Goliat natomiast przeobraża się w potężnego lwa. 

Serial zadebiutował w 1967 roku. Liczy 26 12-minutowych epizodów, z czego szóstka nie została zachowana.

Drak Pack

Serial animowany z 1980 roku o klasycznych złoczyńcach Universal Monsters (postaci z horrorów lat 20., 30. i 40. wytwórni, która z nich słynęła, czyli Universal) walczących o dobro. Mamy tutaj potomka Wilkołaka, Hrabiego Drakulę czy krewnego Frankensteina. Bardzo ciekawy pomysł!

Dr. Dred i Vampira z Drak Pack

The Funky Phantom

Serial jest bardzo podobny do popularnego Scooby-Doo, Where Are You? (1970). Trójka nastoletnich  detektywów wraz z psem jeździ po kraju i rozwiązuje kryminalne zagadki. W tym przypadku dużą rolę odgrywa jeszcze duch z czasów wojny o niepodległość, który postanowił dołączyć do brygady. Serial zadebiutował w 1971 roku. Doczekał się 17 epizodów.

Space Kidettes

Akcja rozgrywa się w kosmosie. Produkcja opowiada o przygodach grupy dziecięcych astronautów, którzy zdobyli mapę skarbów i muszą trzymać ją z daleka od kosmicznego pirata, ich nemezis Kapitana Skyhooka i jego pomocnika Statycznego.

Serial zadebiutował w 1966 roku. Składa się z 16 odcinków.

Around the World in 79 Days

Seria opowiada o przygodach baloniarza, ​​Phineasa i dwojga nastolatków, fotografki Jenny i reportera Hoppy’ego, którzy wyruszają w rejs dookoła świata. Chcą oblecieć go w 79 dni i pobić rekord. Trio rywalizuje nagrodę w wysokości 1 miliona dolarów w wyścigu ze złowrogim, Chickpeadem. Szkoda, że serial ma tylko 17 odcinków. Pierwszy z nich wyemitowano w 1969 roku. Chętnie obejrzałabym ten tytuł!

Teen Wolf

Serial animowany z lat 80. bazujący na filmie z 1985 roku o tym samym tytule. Scott Howard i jego rodzina mieszkają w fikcyjnym Wolverton, małym miasteczku stale przyciągającym turystów ze względu na swoją historię. W filmie miasto nazywało się Beacontown. Wyemitowane zostały 2 serie. Produkcja liczy 21 odcinków.

Peter Potamus

Przygody hipopotama Petera Potamusa oraz małpki So-So. Eksplorują oni świat i podróżują w czasie ogrzewanym balonem. Peter jest duży, fioletowy i przyjacielski. Aha, no i nosi kurtkę i kapelusz w stylu safari.

Seria zadebiutowała w 1964 roku i doczekała 24 epizodów.

Frankenstein, Jr. and The Impossibles

Seria składa się z dwóch segmentów: jeden z nich opowiada o Frankenstein Jr., drugi o The Impossibles (Niepokonanych). W tym pierwszym młody naukowiec Buzz Conroy i jego ojciec profesor Conroy walczą z przeciwnikami przy pomocy potężnego robota o nazwie Frankenstein, Jr. W tym drugim akcja dzieje się wokół superbohaterskie trio, które występuje pod przykrywką zespołu (coś na kształt Beatlesów).

Premiera serii odbyła się w 1969 roku. Liczy 18 epizodów.

Birdman and the Galaxy Trio

Serial z 1967 roku., przedstawiający przygody uskrzydlonego superbohatera (stworzonego przez Alexa Totha, wiecie tego od Space Ghost ;)), Birdmana, napędzanego przez słońce. Produkcja ukazuje także perypetie Galaxy Trio, czyli patrolu międzygwiezdnych superbohaterów. Ich ścieżki z Birdmanem się jednak nie przecinają. To oddzielne światy.

Cattanooga Cats

Przygody fikcyjnego zespołu rockowego, którego członkami są antropomorficzne koty z gatunku Hillbilly. 😉 Grupa podróżuje w furgonetce, jest ścigana przez kotkę o imieniu Chessie, Autograph Hound. Kreskówka znana jest ze swojego psychodelicznego openingu. Lubię to. Seria zadebiutowała w 1969 roku. W 2015 roku powstał jej reboot.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial