Newsy

Netflix nawiązał nową współpracę z dużym graczem. Zapowiada się bardzo komiksowo

Netflix podpisał kontrakt z BOOM! Studios, amerykańskim wydawcą komiksów znanym z takich tytułów, jak „Something is Killing the Children” i „Lumberjanes”.

Boom! Studios to po DC Comics i Marvelu największy właściciel komiksowy na świecie. W ramach podpisanej na dwa lata umowy z Netfliksem studio będzie tworzyło produkcje live-action oraz animowane w oparciu o swoje komiksy. Umowę poprzedzało nawiązanie współpracy między platformą i studiem w 2019, gdy do animowanej adaptacji trafił komiks „The Unsound” w reżyserii Davida F. Sandberga. Reżyser znany jest z takich obrazów, jak „Shazam!” (2019) oraz horrorów  „Annabelle: Narodziny zła” (2017) i „Lights Out” (2016).

“The Unsound” to horror, którego bohaterką jest pielęgniarka Ashil, która podejmuje pracę w szpitalu dla osób psychicznie chorych, w którym niegdyś pracowała jej matka. Już pierwszego dnia krwawe zamieszki między pacjentami zmuszają ją do ucieczki w głębiny szpitala. Wraz z odkrywaniem kolejnych tajemnic Ashil zaczyna rozumieć role swoją i swojej matki w piekielnym świecie pełnym szaleńców i potworów, czarnej magii i okrutnych eksperymentów naukowych.

BOOM! do stycznia 2021 roku związane jest jeszcze umową z 20th Century Studios, z którym stosunki się ochłodziły, odkąd The Walt Disney Company przejęło wytwórnię.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial