Newsy

„Masameer: The Movie” na Netfliksie. Wielki hit podbija serca widzów w krajach arabskich! Trailer

Jeszcze trzy lata temu w Arabii Saudyjskiej nie było kin. Teraz możemy oglądać pierwszy animowany film z tego kraju na największej platformie streamingowej na świecie.

„Masameer: The Movie”, po projekcjach w nowootwartych kinach w rodzimym kraju i poza nim, trafił też Netflix.

Film to prześmiewcza i społecznie świadoma komedia oparta na popularnej youtube’owej serii od studia Myrkott, które swoją siedzibę ma w Rijad, czyli stolicy Arabii Saudyjskiej.

Serial, mający swój początek już w 2011 roku, to lekka satyra o kulturowych napięciach w królestwie, która powstała korzystając z tego samego liberalizującego klimatu, który pozwolił na otwarcie kin. A raczej ponowne otwarcie po 35 latach zakazu.

Serial cieszy się szerokim gronem widzów zarówno wśród młodych Saudyjczyków, jak i obywateli innych krajów arabskich – na ten moment liczba wyświetleń przekroczyła już pół miliarda.

O czym jest film?


Dana to saudyjska dziewczyna z zamiłowaniem do robotów i sztucznej inteligencji, która wyrusza w podróż, aby tworzyć dobro na świecie za pomocą robotyki. Tymczasem troje przyjaciół: Saad, Saltooh i Kalb, którzy osiągnęli już przysłowiowe dno, wyrusza we własną podróż, aby udowodnić społeczeństwu swoją wartość stając się superbohaterami walczącymi z przestępczością.

Animacja powstała w zaledwie 8 miesięcy, a jego budżet był „ekstremalnie anorektyczny”, jak wyznał współtwórca filmu, Malik Nejer.

„Masameer: The Movie” jest dostępny na Netflix z polskimi napisami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial