Wiedza tajemna

Niezapomniane kanały TV: MINIMAX. Nie tylko „Doug” i „TinTin”! Pamiętacie te bajki?

„Parapapapa Minimax”! Jeśli to pamiętacie, ten tekst jest dla Was! 😉 Zapraszam do wspólnej nostalgicznej wędrówki.

Minimax wszedł do Polski w 1999 roku, czyli rok później od Cartoon Network i Fox Kids. Bardzo szybko jednak zdobył wiernych widzów. Nic dziwnego, kanał emitował naprawdę ciekawe treści.

W momencie debiutu stacja oferowała takie seriale animowane jak Doug, Babar, Gucio i Cezar, Simba-król zwierząt, Opowiastki z krypty, Przygody Panny Kreseczki, TinTin, Orson i Oliwia, Cywilizacja, Renifer Romuald, Sprycjan i Fantazjo, Olimpiada Bolka i Lolka.

Babar – postać stworzona przez Jeana de Brunhoffa na początku lat 30. XX wieku. Wtedy to sympatyczny słoń pojawił się na kartach książki  L’Histoire de Babar. Kanadyjsko-francuski-serial animowany opowiadający o jego perypetiach doczekał się aż 6 sezonów. To był hicior!

Orson i Oliwia – włosko-francuski serial, w którym dwójka dzielnych dzieciaków codziennie musi mierzyć się z nowymi wyzwaniami w XIX wiecznym Londynie. Towarzyszy im pies Fallstaff.

Simba – król zwierząt – włoski serial oparty na scenariuszu Orlando Corradiego opowiada o perypetiach Simby, synu zmarłego władcy Dżungli. Tymczasowo na Tronie zasiada Tygrys, ale prawowity dziedzic bedzie chciał to zmienić. Serial nie jest tanią podróbką Krola Lwa. Twórca miał na niego pomysł i oglądało się to naprawdę bardzo przyjemnie.

Babar
Orson i Oliwia
Simba-król zwierząt

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial