Newsy

Alan Menken. Kompozytor muzyki do „Aladyna” zabiera nas w podróż do „Wspaniałego świata”

Hit z filmu z lat 90. znany jest wszędzie na świecie. Twórca utworu ujawnia kulisy procesu pisania.

Kompozytor Alan Menken napisał „Wspaniały świat” w 1994 roku do disnejowskiego filmu „Aladyn”. Utwór momentalnie podbił listy przebojów, a następnie zgarnął nie dość, że Oscara, to jeszcze Grammy. „Wspaniały świat” do tej pory należy do grona najpopularniejszych piosenek Disneya.

Oh My Disney udostępniło filmik, w którym legendarny kompozytor zabiera fanów w zakulisową podróż przez pisanie „Wspaniałego świata”, w którym śpiewa tytułowy Aladyn i księżniczka Dżasmina.

W „Untold Aladdin A Whole New World With Alan Menken” siedzący przy fortepianie Alan Menken prowadzi nas przez cały proces tworzenia „Wspaniałego świata” (“A Whole New World”).

Menken opowiada, jak obudził się o 4 rano zainspirowany do napisania „czegoś na magiczny dywan”. Pierwsze słowa „the world at my feet” („świat u mych stóp”) nie weszły do ostatecznej wersji, ale przygotowało grunt pod dalsze pisanie piosenki.

Piosenka została wykorzystana w remake’u live-action w 2019 roku.

Co dla Disneya aktualnie tworzy Alan Menken?

W zeszłym miesięcu kompozytor ukońćzył prace nad „Małą syrenką” live-action z Halle Bailey w tytułowej roli. Menken wyjawił, że oprócz hitów z oryginalnej animacji z 1989 roku usłyszymy przynajmniej cztery nowe piosenki.

Kolejne projekty obejmują muzykę do sequela filmu live-action „Zaczarowana” (2007) i do remake’u live-action „Dzwonnika z Notre Dame” (1996).

„Zaczarowana” ma trafić bezpośrednio na platformę streamingową Disney+. Prace nad aktorska wersją historii Quasimodo i Esmeraldy zostały ogłoszone w styczniu 2019, ale niewiele do tej pory ujawniono. Nowy „Dzwonnik z Notre Dame” prawdopodobnie trafi do kin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial