Newsy

Animowany teledysk Łony i Webbera. Zobaczcie #nikiforszczecinski

Nowy klip duetu to jeden z najciekawszych polskich teledysków. Wycinankowe arcydzieło.

Drugi singiel Łony i Webbera to #nikiforszczecinski będący hołdem dla wszelkiego street artu. Zrobienie teledysku duet zlecił dwóm artystom-magikom.

Świetna patchworkowa animacja przywodząca na myśl Monty Pythona pięknie komponuje się z tekstem, od którego bije prawda na temat ulicznych artystów i ich dzieł.

Cytując za Łoną: „Utwór opowiada o szczecińskim ulicznym artyście, który swoje prace układał z gazetowych wycinków, roślin, zniczy, cegieł czy pluszowych szczurów; słowem – wszystkiego, co miał pod ręką. Za galerię służyły mu parapet i brama kamienicy, w której mieszkał.” Nikifor odszedł w 2018 roku, ale część jego prac możecie zobaczyć na Instagramie. Więcej o artyście przeczytacie tutaj.

Realizacja klipu została powierzona wywodzącemu się ze Szczecina Lumpowi, czyli „jednemu z najbardziej rozpoznawalnych streetartowych artystów w Polsce, autorowi wielu murali i instalacji, od lat związanemu z graffiti w każdej postaci. I choć Lump wywodzi się z zupełnie innego nurtu, podobnie jak Nikifor często posługuje się w swoich pracach przedmiotami, które dla innych stały się nieprzydatne – zapomnianymi kawałkami codzienności i porzuconymi drobiazgami.”

Za zdjęcia odpowiada, również szczeciński, fotograf i operator Marek Kowalczyk.

Zobaczcie to małe dzieło sztuki:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial