Newsy

Netflix i Filmakademie Baden-Württemberg uruchamiają bezpłatne kursy online dla początkujących animatorów i filmowców

Pandemia koronawirusa odbija swoje piętno również na tych, którzy pragną zgłębiać tajniki sztuki animacji. W sieci pojawiają się kursy online, które pomogą młodym artystom zamkniętym w czterech ścianach zdobyć wiedzę. Dwa z nich przykuwają uwagę.

Pierwszym z nich jest kurs zaproponowany przez platformę Netflix. The Netflix Animation Virtual Speaker Series skerowana jest do każdego, kto chce zacząć pracę w branży animacji. W ciągu 5 dni i 6 modułów twórcy, rekruterzy i kierownicy firmy przejdą przez etapy rozwoju i przedstawiania projektu animowanego. Ponadto, kursanci dowiedzą się wielu przydatnych informacji, w tym m.in. jak przyciągnąć uwagę rekrutera.

Kurs zacznie się w najbliższy poniedziałek, 27 kwietnia, i potrwa do 1 maja. Liczba miejsc jest ograniczona. Jeśli jesteście zainteresowani, przejdźcie tutaj.

Drugi kurs zostanie udostępniony dzięki uprzejmości Animationsinstitut, programu animacyjnego znanej niemieckiej Filmakademie Baden-Württemberg. Myself’s Online Animation Mentoring obejmie każdy etap tworzenia projektu animowanego, od koncepcji po realizację, i tak samo, jak w przypadku kursu od Netflix, będzie wykładany po angielsku. Wiedza będzie przekazywana stopniowo w 26 filmach udostępnianych na YouTube, które będą przesyłane i usuwane co tydzień. Kurs dostępny jest dla wszystkich. Pod koniec każdego filmu twórcy zadadzą ćwiczenie do wykonania, a widzowie będą mogli przesłać swoje prace w celu uzyskania feedbacku. Więcej informacji znajdziecie tutaj.

Zobaczcie pierwsze wideo, w którym narratorem jest słynny animator Andreas Hykade, dyrektor Animationsinstitut:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial