Wiedza tajemna

Miś o bardzo małym rozumku podbił serca dużych i małych! Ile wiesz o „Przygodach Kubusia Puchatka”?

Przygody Kubusia Puchatka (1977) to film, który definitywnie przeszedł próbę czasu. Trzeci obraz studia Walta Disneya z Ery Brązu zachwyca dowcipem i zaraża ciepłem. Oto garść faktów o tym niezwykłym tytule, których mogliście nie znać:

Postać Gofera nie występuje w książce A.A. Milne. Powstała na potrzeby filmu. Co więcej, początkowo miała zastąpić Prosiaczka! O mały włos, a nieśmiały kompan Kubusia nie pojawiłby się w filmie. Na szczęście tak się nie stało. Nic nie mam do Gofera, no ale Prosiaczek to Prosiaczek! 😀

Przygody Kubusia Puchatka

To ostatni film, w który w jakimś stopniu zaangażowany był Walt Disney.

Niektóre rysunki w filmie nawiązują do stylu Ernesta Sheparda, ilustratora książek o przygodach misia kochającego miód ponad wszystko.

YT: Watermillfilms

Poniższa scena należała do ulubionych scen Walta Disneya z filmu!

Film składa się z trzech shortów powiązanych ze sobą dodanymi specjalnie scenkami. Mowa o Winnie the Pooh and the Honey Tree (1966), Wiatrodzień Kubusia Puchatka (1968), and Winnie the Pooh and Tigger Too (1974). Wyszło bardzo zgrabnie!

Disney

Tygrys zawdzięcza swój charakterystyczny śmiech „Hoo-Hoo-Hoo” aktorowi Paulowi Winchellowi, który zaimprowizował go podczas podkładania głosu. Całe szczęście, że to zrobił! Nie wyobrażam sobie Tygrysa bez jego okrzyku! Samo brzmienie Tygrysa to głos pacynki aktora, który słynął z talentu do brzuchomówstwa. Owa pacynka to KnuckleHeadSmiff .

Paul Winchell, Disney

Ostatnia scena, w której Krzyś rzuca dwoma kamieniami, jest analogiczna do tej, którą pamiętamy z filmu Księga dżungli. Wykorzystywanie uprzednio wykonanych sekwencji było charakterystyczne dla Ery Brązu ze względu na niski budżet produkcji, powstałych w tamtym okresie.

Disney

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial