Newsy

„Herkules” live-action. Disney rozpoczął prace. Są kandydaci na reżyserów

Kolejnym aktorskim remakiem Disneya ma być film o boskim herosie.

Jak donosi Disinsider, Disney planuje kolejny film live-action. Tym razem remaku doczekać się ma Herkules z 1997 roku.

Producentami nowego filmu aktorskiego mają być Jeffrey Silver (remaki Pięknej i Bestii, 2017, i Króla Lwa, 2019) i Karen Gilchrist (remake Księgi dżungli, 2016, i Króla Lwa).

W odróżnieniu od remaków Zakochanego kundla (2019) i nadchodzącego Robin Hooda, które są oryginalnymii filmami Disney+, nowy Herkules ma mieć premierę kinową.

Podobnie, jak w przypadku aktorskiego remaku Małej syrenki, w filmie mają pojawić się piosenki z oryginalnej produkcji, ale również nowe utwory.

Krążą plotki, że za reżyserskimi sterami mają stanąć Jon Favreau (Księga dżungli, 2016, Król Lew, 2019) lub Joe i Anthony Russo, znani również jako Bracia Russo (Kapitan Ameryka, 2014 i 2016, Avengers 2018 i 2019) lub Gore Verbinski, który znany jest przede wszystkim z trzech części Piratów z Karaibów i horroru The Ring (2002).

Dopiero po wyborze reżysera rozpoczną się prace nad doborem obsady. Możliwe, że w związku z panującą pandemią koronawirusa, rozmowy z reżyserami, scenarzystami i aktorami odbędą się zdalnie.

Prawdopodobnie do roli Hadesa Disney będzie poszukiwał brytyjskiego aktora o dużej klasie i charyzmie. W związku z tym jest bardzo możliwe, że na liście kandydatów do roli płomiennego, czarnego charakteru widnieją Benedict Cumberbatch i Tom Hiddleston.

Hiddleston dał się już wszystkim poznać jako „ten zły” grając, w należącej do Disneya franczyzie, postać Lokiego z Marvel Cinematic Universe. Co więcej, zarówno Loki, jak i Hades wywodzą się ze starożytnych mitologii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial