FAN(ART)

Postaci Disneya jako ewoluujące Pokemony. Pomysłowy mash-up. Kłapouchy i Królik najlepsi?

Disnejowo-pokemonowy mash-up australijskiego artysty jest słodki, zabawny i pomysłowy.

Ry Spirit to artysta pochodzący z Sydney, który lubuje się w tworzeniu fan artów. Głównym tematem jego prac stały się postacie z imperium Disneya, które łączy z Pokemonami. 

„Pewnego razu w mojej głowie pojawił się pomysł połączenia dwóch rzeczy, które kocham – Disneya i Pokemona. Pomyślałem, że trochę się pobawię z bohaterami Disneya i ich pokemonową ewolucją, ale teraz nie mogę przestać tworzyć tych rysunków”.

Artysta wynał, że zajmuje się sztuką na poważnie od 10 lat, ale kochał rysować już jako dziecko – na papier przenosił wszystko, począwszy od zwierząt, które pragnął mieć, po kreskówki, które oglądał.

Ry jest samoukiem, ale przyznaje, że jego wiedza o sztuce digitalowej znacznie się zwiększyła, gdy przeszedł przez tutorial pewnego artysty z Hongkongu, znanego jako Cuson.

„Lubię zaczynać od wyobrażenia sobie gotowego rysunku. Robię szkic, potem dodaję linię, cieniowanie, kolory, a ostatnim krokiem jest powiększenie grafiki i naprawienie wszystkich błędów, które się wkradły”.

W jego pracach znajdziemy bohaterów takich filmów, jak Przygody Kubusia Puchatka, Lilo i Stich, 101 Dalmatyńczyków, Aladyn i Dumbo.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: