Newsy Wiedza tajemna

Aplikacja Callipeg: nowy intuicyjny sposób wykonywania animacji 2D na iPadzie

Bo dlaczego nie porzucić swojego biura i animować z dowolnego miejsca, ale nie tracąc na jakości i profesjonalizmie?

IPad i Apple Pencil umożliwiły tworzenie filmów animowanych z dowolnego miejsca, jednak często efekt prac nie były tak profesjonane, jak mogłyby być. Dzięki nowej aplikacji artyści mogą zostawić swoje biurka i animować z dowolnego miejsca za pomocą profesjonalnych narzędzi.

Callipeg to aplikacja do animacji 2D na iPada, która oferuje profesjonalne narzędzia do animacji dostosowane do ergonomii i wyglądu iOS. Wszystko jest zaprojektowane dla Apple Pencil i gestów, od narzędzi do rysowania po oś czasu i flip.

Animacja stworzona przez Travis Blaise’a w Callipeg

Artyści z branży wspierają projekt jako beta-testerzy, udzielając porad, co dodać do aplikacji, aby była przydatna pod względem standardów produkcji. Zobaczcie kilka wczesnych opinii i pochwały dla oprogramowania:

Po udanej kampanii na Kickstarterterze na początku 2020 roku Callipeg została wydana w ipadowym App Storze w 148 krajach i regionach kilka tygodni temu. Grono użytkowników aplikacji rośnie każdego dnia.

Dzięki całkowicie zarządzalnej osi czasu użytkownicy mogą swobodnie rysować, przeglądać animacje, kopiować i ustawiać timing swoich arkuszy. Piękno ręcznie rysowanej animacji łączy się z mocą narzędzi cyfrowych.

Jeśli chcecie dowiedzieć się, jak działa Callipeg, to zobaczcie poniższy tutorial. Jeśli jednak chcielibyście zajrzeć do wersji pisemnej, to znajdziecie ją na stronie Callipeg.

Zespół stale pracuje nad nowymi funkcjami. Wkrótce będzie możliwe importowanie sekwencji wideo i obrazów w nowej aktualizacji.

W przyszłości Callipeg będzie obsługiwał import plików dźwiękowych, dzięki czemu animatorzy będą mogli łatwo pracować nad dialogiem z iPada.

Ponadto, trwają prace nad importem i eksportem plików. Użytkownicy będą mogli eksportować pliki do swoich ulubionych programów, udostępniać je zespołowi i budować produkcję według własnego uznania.

Postępy i nowinki od zespołu Callipeg możecie śledzić na Instagramie, Twitterze i Facebooku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial