Newsy

Nie żyje Denise Blakely Fuller. Pracowała m.in. przy filmach „Toy Story 3” i „Hotel Transylwania”

Branża animacyjna straciła kolejną wspaniałą artystkę.

Denise Blakely Fuller była graficzką, artystką opracowującą wizualną część filmów. Denise, która pracowała w branży animacji fabularnych, zmarła w wieku 52 lat 5 stycznia 2020 roku w Glendorze w Kalifornii. Przyczyna śmierci nie została ujawniona.

Denise Blakely Fuller urodził się 21 kwietnia 1967 roku w Schenectady w stanie Nowy Jork. Studiowała w Art Center College of Design w Pasadenie w Kalifornii. Studia ukończyła w 1990 r. z tytułem licencjata w dziedzinie ilustracji i wzornictwa przemysłowego.

Denise Blakely Fuller

W swojej karierze, która trwała niemalże trzy dekady, pomagała projektować światy znanych filmów fabularnych i telewizyjnych. Swoją pracę rozpoczęła jako grafik (layout artist) w Walt Disney Animation Studios w latach 90., czyli najlepszych czasach dla studia zwanych Renesansem Disneya. Denise pracowała przy takich filmach, jak Pocahontas (1995), Dzwonnik z Notre Dame (1996), Tarzan (1999), Nowe szaty króla (2000), Atlantyda. Zaginiony ląd (2001). Jej praca polegała głównie na malowaniu teł lub domalowywaniu poszczególnych ich części (matte painting).

Projekt głównej sypialni autorstwa Blakely Fuller do filmu Tarzan (1999).

Jej talent zabrał ją do Pixar (Toy Story 3, 2010, Merida Waleczna, 2012), Sony Pictures Imageworks (Hotel Transylwania, 2012, Klopsiki kontratakują, 2013), Warner Bros. Animation (Coconut Fred’s Fruit Salad Island, 2005 , filmy Lego bezpośrednio na wideo), Reel FX (Księga życia, 2014) oraz Rhythm and Hues (Elf, 2003). Pracowała także nad grami takimi jak Goldeneye: Rogue Agent w Electronic Arts.

W 2001 roku, zbliżając się do wypalenia zawodowego, była gotowa odejść i rozwinąć swoje umiejętności malarskie. Przykłady jej prac można znaleźć w jej portfolio internetowym i blogu. W trakcie kariery odkrywała swoją pasję do projektowania kompozycji kwiatowych i eventów oraz przez jakiś czas prowadziła kursy przygotowawcze do programu animacyjnego na Uniwersytecie Brighama Younga.

Denise Blakely Fuller opłakują jej ojciec, rodzeństwo i wielu członków rodziny.

Oto kilka przykładów wkładu Blakely Fuller w projekty, nad którymi pracowała:

Background autorstwa Blakely Fuller do filmu Dzwoneczek (2008).

Layout autorstwa Blakely Fuller do filmu Atlantyda. Zaginiony ląd (2001).

Matte painting autorstwa Blakely Fuller do filmu Toy Story 3 (2010).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial