Newsy

Muzeum Studia Ghibli założyło kanał na YouTube. Zobaczymy wnętrza

Tokijskie muzeum słynnego studia będzie udostępniać widzom swoje wnętrza w związku z niemożliwością odwiedzin spowodowaną pandemią koronawirusa.

Powstałe w 2001 roku Muzeum Studia Ghibli pomysłu legendarnego reżysera Hayao Miyazakiego (Spirited Away, Ruchomy zamek Hauru) jest mekką fanów słynnych animacji.

Muzeum znajdujące się w dzielnicy Mitaka ma bardzo restrykcyjne podejście do nagrywania i robienia zdjęć swoim wnętrzom. Władze wychodzą z założenia, że magia tego miejsca może być odsłoniona tylko tym, którzy osobiście pojawią się przed wrotami tokijskiej kolekcji.

Jednak panująca pandemia koronawirusa wiele zmieniła. W związku z tym, że aktualnie nie można odwiedzić Muzeum, postanowiono założyć kanał na YouTube, na którym udostępniane będą nagrania z poszczególnych pokoi wystawowych.

Na ten moment Muzeum udostępniło trzy filmy, ale prawdopodobnie pojawi się ich więcej. Placówka ma zostać ponownie otwarta 29 maja, ale możliwe jest przesunięcie tego terminu w zależności od sytuacji związanej z COVID-19.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial