Newsy

Animator daje prztyczek w nos Donaldowi Trumpowi. Short z serowymi chrupkami

Kontrowersyjna wypowiedź prezydenta Stanów Zjednoczonych nie uszła uwadze amerykańskiego animatora.

Podczas konferencji prasowej, która miała miejsce 23 kwietnia, 45. prezydent Stanów Zjednoczonych zastanawiał się nad nowymi możliwościami leczenia koronawirusa. Donald Trump pozostaje wierny swojemu zamiłowaniu do mieszania polityki i absurdów rodem z kreskówek, co zainspirowało pewnego animatora.

Pete List to reżyser i animator 2D/animacji poklatkowej z 20-letnim doświadczeniem, który postanowił uwiecznić kontrowersyjną wypowiedź za pomocą krótkometrażowej animacji z wykorzystaniem… serowych chrupków. Tytuł jego najnowszego filmu to COVID-45. Gwoli ścisłości, wykorzystanie właśnie tego smaku chrupkiej przekąski nie jest bez znaczenia – cheesy to po angielsku nie tylko serowy, ale i tandetny. Trzeba przyznać, że wybór Lista jest perfekcyjny.

Pomysłowy animator, oprócz tworzenia projektów osobistych, tworzy animacje do filmów, TV, internetu i aplikacji, a z jego talentu skorzystały potężne firmy, takie jak MTV, VH1, Nickelodeon, Cartoon Network, Lavazza, Starbucks, Oreo czy McDonalds. Artysta reżyserował teledyski m.in. dla Marilyna Mansona i animowane klipy dla Jeru the Damaja, Razorkat i Train. Ostatnio rozpoczął współpracę z autorką książek dla dzieci, Mo Willems, nad 11 projektami filmowymi i dwiema aplikacjami.

COVID-45 from Pete List on Vimeo.

Zapytany, co skłoniło go do stworzenia shorta, List odpowiedział, że reakcja Trumpa na koronawirusa była nieodpowiedzialna, a rząd nie wydał wyraźnego komunikatu w czasie globalnej pandemii i związanej z nią ogólnokrajowej sytuacji krytycznej. Dodał, że prezydent zdaje się bardziej przejmować stanem gospodarki i swojej reelekcji niż zdrowiem obywateli. Trump podczas wspomnianej konferencji prasowej zasugerował, że może dałoby się wyleczyć z wirusa poprzez… wstrzykiwanie środka do dezynfekcji, po czym dodał, że nie jest lekarzem i może można tak to leczyć, a może nie można…

Peter List wyznał, że jest wściekły, że prezydent Stanów Zjednoczonych nie może stłumić swojej potrzeby bycia w centrum uwagi i dać zająć się sprawami zdrowia osobom, które są lepiej poinformowane w tym temacie i mogłyby przejąć inicjatywę podczas kryzysu zdrowotnego. „Czułem, że muszę zrobić coś w proteście (…) by wypowiedziane przez niego słowa nie zginęły w potoku szaleństw, które wychodzą z jego ust. Dlatego postanowiłem powiązać jego prezydenturę z wirusem toczącym kraj: COVID-45. Biorąc pod uwagę sytuację związaną z zakazem wychodzenia i ciągłymi zmianami w newsach, musiało to być coś możliwego do stworzenia szybko i z dostępnych materiałów, a serowe chrupki wydały się idealne…”

COVID-45

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial