Newsy Shorty

Upadek świata. Artyści przypominają, że za wszystko przyjdzie nam niebawem zapłacić

Ożywione animacją zdjęcia niosą ważne przesłanie.

Czy nasz współczesny świat osiągnął swoje granice?
Co, jeśli Nowy Jork, stolica świata, przestałby żyć i stał się miastem-widmem?
Co, jeśli nasze codziennie życie zostałoby zredukowane do wspomnień uwiecznionych na starych fotografiach?

Takie pytania zadali sobie twórcy Falling Down (2020), krótkometrażowego filmu będącego niepokojącą obserwacją upadku społeczeństwa i jego konsekwencji dla świata. Film powinniśmy postrzegać jako ostrzeżenie przed implikacjami naszych działań na środowisko.

FALLING DOWN from thanksbro on Vimeo.

Za reżyserię i projekt odpowiada thanksbro studio, czyli bracia Swann i Yoann Chesnel. Rodzeństwo postanowiło wykorzystywać wolny czas spowodowany panującą pandemią, aby poszperać w swoich starych zdjęciach. To właśnie wtedy pojawił się pomysł, aby obrazami przekazać ważną historię. Bracia stworzyli film z wykorzystaniem retuszowania i animacji, które ożywiły fotografie.

Falling Down to poruszająca wizualna podróż przez opustoszały Nowy Jork, topniejące lodowce, płonące lasy, zwierzęta trzymane w klatkach w karygodnych warunkach. Poruszające zdjęcia przelatują przed naszymi oczami w błyskawicznym tempie, by po chwili zwolnić i ukazać nam dobitniej skalę zniszczeń, do których dopuściliśmy. My wszyscy, codziennie, malutkimi rzeczami, i nie ma znaczenia, czy brakiem świadomości, czy świadomą ignorancją. Czas się obudzić i zrobić wszystko, by nie być kolejnym ciężarem dla naszej planety. Ona też ma swoją wytrzymałość.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial