Wiedza tajemna

Niezapomniane kanały TV: JETIX

1 stycznia 2005 roku stacja Fox Kids zmieniła nazwę na Jetix.

Choć osobiście zawsze tęskniłam za Fox Kids, trzeba przyznać, że Jetix też dawał radę (celował jednak bardziej w seriale przygodowe, mniej było produkcji w stylu Dzieciaki z klasy 402). Wybrałam dla Was kilka interesujących tytułów, które pamiętam z jego anteny. Oczywiście, stacja dalej emitowała pozycje znane z Fox Kids, w tekście skupiam się zatem na nowościach, co by to się nie powtarzać. Które pozycje najbardziej utkwiły mi w pamięci?

W.I.T.C.H. Czarodziejki

Serial na podstawie kultowego włoskiego komiksu dla dziewczyn doczekał się 2 sezonów. Cornelia, Will, Taranee, Irma i Hay Lin bronią świat przed złem. Każda z nich obdarzona jest konkretną zdolnością. Dla przykładu Cornelia ma kontrolę na żywiołem Ziemi, co za tym idzie, może powodować pękanie skał czy gwałtowny wzrost roślin. Irma z kolei jest za pan brat z Wodą. Hay Lin po drodze z Powietrzem, a Taranee z Ogniem. Will jest liderką grupy.

Jetix, W.I.T.C.H Czarodziejki

A.T.O.M. Alpha Teens on Machines

Piątka przyjaciół mieszka w fikcyjnym miasteczku Landmark City. Ich zadaniem jest testowanie takich urządzeń jak auta, motory, samoloty czy windy. Tworzone są one przez Lee Industries System. Mają pomóc miastu w obronie przed wrogiem. Ten francusko-amerykański serial doczekał się dwóch sezonów. Wciągał!

A.T.O.M. Alpha Teens on Machines

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial