Newsy

Polski film „Acid Rain” wygrał Grand Prix Stuttgart International Festival of Animated Film (ITFS)

To nie koniec nagród dla wizualnie porażającej animacji Tomka Popakula.

Acid Rain (2019) jest najczęściej nagradzanym polskim filmem animowanym i najczęściej nagradzaną animacją na świecie. Krótkometrażowy film Tomka Popakula trafiła do programu przeszło 75 festiwali na całym świecie, gdzie zdobyła niemalże 30 nagród.

Jednak to nie koniec nagród dla psychodelicznego filmu. Tegoroczny Stuttgart International Festival of Animated Film (ITFS) również postanowił wręczyć nagrodę główną nagrodę, Grand Prix, Acid Rain.

Kadr z filmu Acid Rain

Jury filmów krótkometrażowych przyznało, że wybierając zwycięzcę tegorocznej edycji było pod szczególnym wrażeniem filmu, którego siła wizji towarzyszyła śmiałości realizacji. Poprzez wciągający i radykalnie nowoczesny styl film ten idealnie ilustruje subkulturę z jej specyficznymi problemam i wyzwaniami. Dodali, że Acid Rain może się pochwalić ciekawą historią, która z empatią podejmuje trudne tematy dotyczące przynależności społecznej, osobistych demonów i utraty kontroli.

Bezkompromisowe dzieło sztuki i podróż wgłąb fluorescencyjnego, psychodelicznego świata; siła tego filmu polega na syntezie imponującego brzmienia, aspektów kultury rave i problemów społeczno-politycznych, które rzadko są w centrum uwagi. Ten film z całą siłą wciąga nas w pozornie niekończącą się podróż z silną główną rolą kobiecą i zdumiewającą historią, która zwraca naszą uwagę od samego początku aż po niespodziewany koniec.”

Zobaczcie naszą recenzję Acid Rain, w której znajdziecie link do całego filmu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial