Wiedza tajemna

„Księżniczka Tenko”. Hit Jetix Play bazuje na realnej postaci. Niesamowita historia

Serial „Księżniczka Tenko” opowiada o dziewczynie, która posiada kryształy mocy i rozległą wiedzę z zakresu magii. Inspirowany jest japońską iluzjonistką i piosenkarką Princess Tenko, nazywaną tamtejszym Davidem Copperfieldem.

Seria doczekała się zaledwie 13 epizodów, ale na trwale zapisała się w pamięci widzów. Swoją premierę miała w 1995 roku. W serialu główna bohaterka walczy z niejaką Janną i jej bliźniaczym bratem Jasonem. Protagonistka tytułu wparcie ma w swojej przyjaciółce, Alice.

Kim jest Księżniczka Tenko?

Życie Tenko owiane jest tajemnicą. Nie posługuje się ona swoim prawdziwym imieniem i nazwiskiem (Mariko Itakura), bo twierdzi, że zabraniają jej tego zawarte kontrakty. A tych ma całkiem sporo. Między innymi z firmą Mattel (to ta od lalki Barbie), która nakazuje kobiecie cały czas wyglądać na wiek 24 lat. Tymczasem liczy sobie ona już 60 wiosen! Firma producencka Saban Enterteinment odpowiedzialna za kreskówkę Księżniczka Tenko ma natomiast swoje wymogi w kwestii zamążpójścia artystki. Ważne, aby poślubiła ona obywatela Stanów Zjednoczonych. W umowach zawarta jest nawet pożądana długość grzywki gwiazdy, która nie może być ani za długa, ani za krótka. Brzmi to wszystko dość przerażająco. Tenko jest po prostu produktem.

Przełom dla Tenko nastąpił w 1977, kiedy związana z agencją młodych talentów dziewczyna spróbowała swoich sił na scenie dla iluzjonistów (zastępowała swojego Mistrza – Tenko Hikite, od którego póżniej, tj. po jego śmierci, przejęła pseudonim). Jej występy budziły krew w żyłach. Pojawiła się m.in. w The Great Escape from a Fiery Aerial Cable Car, wisząc do góry nogami w płonącej gondoli. Rok później artystka wydała swój pierwszy singiel Magic. Ścieżki kariery iluzjonistki i piosenkarki zaczęły się przecinać, jednak to ta pierwsza droga zdominowała jej życie.

Zdjęcie z oficjalnej strony internetowej artystki.

Podbój USA i własna kreskówka

W 1986 roku dziewczyna opuściła Japonię, bo nie przez wszystkich była tam należycie doceniana. Wyśmiewano jej młody wiek i nie traktowano poważnie. Bill i Irena Larsen z The Magic Castle in Hollywood (klubu nocnego dla wielbicieli magii) zaproponowali jej przyjazd do Stanów Zjednoczonych, na co Tenko przystała. Kobieta rozpoczęła międzynarodową karierę. Występowała m.in. w Kabarecie na Polach Elizejskich w Paryżu. Szturmem podbijała kolejne kraje. W 1988 roku wystapiła w Magic Kingdom od NBC i Incredible Sunday od ABC.

W 1990 została wyróżniona przez U.S. Academy of Magical Arts and Science tytułem Magika Roku. Mianem tym określani byli wcześniej m.in. David Copperfield, Siegfried & Roy oraz Doug Henning.

Cztery lata później na jej występ w Radio City Music Hall w Nowym Jorku bilety nabyło 165 tys. osób. Tenko szkła jak burza. Nawiązała współprace z firmą Mattel. Lalki wzorowane na niej (seria Princess Tenko) sprzedawały się w milionowych nakładach.

Lalki z Księżniczką Tenko

Idąc za ciosem w 1995 roku firma Saban Entertainment stworzyła serial Księżniczka Tenko (ang. Princess Tenko and the Guardians of the Magic). W Polsce emitowany był na Jetix Play.

Po lewej plakat Księżniczki Tenko, po prawej fotografia z występu (LA Times)

Kim Dzong II oszalał na jej punkcie

Tenko występowała przed dygnitarzami m.in. w Korei, Brunei czy Monako. Do jej największych fanów zaliczał się ojciec Kim Dzong Una, Kim Dzong Il. Posiadał osiem lalek z jej podobizną. Nadał także teatrowi w Pyongyangu jej imię. Iluzjonistka dostała nawet zaproszenie na jego pogrzeb, ale odmówiła. Hikita wyznała, że podczas kilku wizyt w Korei czuła się wręcz śledzona

Kobieta łączona była z wieloma znanym nazwiskami (m.in. z Jean Claude Van-Dammem, który zaprzeczył plotkom w 2001 roku), jednak ona sama zawzyczaj nie odnosi się do tych pogłosek.

Kim Dzong II, obecny przywódca Korei Płn. – Kim Dzong Un

Dziennikarze, którzy mieli okazję rozmawiać z artystką, mówią, że jest ona ciepłą, często chichoczącą osobą. Fenomenem, bowiem do tej pory mało komu udało się rozgryźć jej magiczne sztuczki. Zdjęcia oraz obszerne informacje na temat Tenko znajdziecie na jej oficjalnej stronie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial