Wiedza tajemna

„Kubuś i przyjaciele”. Garść ciekawostek o przygodach misia o małym rozumku, dużym brzuszku i ogromnym serduszku

Miodek, miodek, miodek. I intryga.

Wielkie poruszenie w Stumilowym Lesie! Kubuś Puchatek i przyjaciele wyruszają na wielką podróż w celu odnalezienia zaginionego ogona Kłapouchego i uratowania Krzysia, który został porwany przez potwora zwanego Bendezarem. Czy w trakcie podróży Kubusiowi uda się napełnić brzuszek miodkiem? Przekonajcie się sami!

Powstały w 2011 roku Kubuś i przyjaciele to piękna, ponadczasowa bajka oparta o powieść Kubuś Puchatek z 1926 roku autorstwa A.A. Milne’a. Jest to najnowsza animacja o przygodach żarłocznego misia, którego wcześniej mogliśmy oglądać między innymi w Przygodach Kubusia Puchatka (1977).

Czego nie wiecie o Kubusiu i przyjaciołach?

Jest to czwarty film ery Odrodzenia Disneya. Powstał po Piorunie (2008), Księżniczce i żabie (2009) i Zaplątanych (2010).

Pamiętacie, jak strony książki ożywały? Twórcy chcieli w ten sposób przypomnieć, że Kubuś Puchatek jest bohaterem książki, którą dzieci mogą nie tylko czytać, ale i bawić się dzięki niej. W poprzednich filmach o Puchatku wykorzystywano prawdziwe książki do otwarcia live-action. Jednak w tym filmie sceny książkowe zostały stworzone za pomocą CGI i z wykorzystaniem ręcznych rysunków postaci pojawiających się na kartkach.

Przygody Kubusia Puchatka

Ukryta Myszka Miki! Zobaczymy ją w scenie, w której Tygrysek wychodzi z błota podczas poszukiwań Kłapouchego.

Początkowo Kubuś Puchatek miał zawierać pięć historii z książek, ale finalnie wykorzystano tylko trzy. W filmie miała pojawić się scena Rabbit’s Friends and Relations, ale została wycięta. To, co udało się do niej stworzyć, możecie zobaczyć w poniższym filmiku:

Był to ostatni animowany film Disneya rysowany ręcznie. Począwszy od Ralpha Demolki (2012) studio tworzy animacje komputerowe. Jednak niektóre filmy, jak np. Moana (2016) w niektórych scenach wykorzystują tradycyjną animację.

W napisach końcowych znajdziemy urocze zdanie „Żadne pluszaki nie ucierpiały podczas tworzenia tego filmu”.

Kubuś i przyjaciele

PS. Wiedzieliście, że przez to, że Kubuś Puchatek nie cieszył się dużym powodzeniem w Stanach Zjednoczonych, Walt Disney chciał dodać postać, która amerykańskim widzom byłaby bliska sercu? Tak właśnie powstał Gofer, czyli podziemny gryzoń, którego postać została oparta o bobra z Zakochanego kundla (1955).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial