Newsy

Nowy „Popeye” od twórcy „Samuraja Jacka”, „Laboratorium Dextera” i „Hotelu Transylwania”

Porywczy marynarz powróci po latach.

Genndy Tartakovsky (ponownie) pracuje nad komputerowo animowanym filmem pełnometrażowym o przygodach Popeye’a.

Za pierwszym podejściem reżyser pracował nad projektem pod patronatem Sony Pictures Animation (SPA), czego efektem jest prezentacja koncepcji, która została przedstawiona w poniższym klipie. Niestety, ale nowy zarząd SPA w 2015 roku postanowił zatrzymać dalsze prace nad filmem.

Tym razem Tartakovsky ożywia swój pomysł bezpośrednio z właścicielem Popeye’a, King Features (jednostki Hearst Entertainment and Syndication), co oznacza, że konieczna będzie współpraca z zewnętrznym studiem filmowym lub serwisem streamingowym.

Samo King Features kilka lat temu wypuściło serię shortów online z Popeyem, ale były koszmarne – ich twórcy nie mieli pojęcia o osobowości bohatera i… no sami zobaczcie tutaj jak to wygląda.

Mamy nadzieję, że Tartakovsky poprowadzi projekt w dobrym kierunku. Jak wynika z powyższego klipu, reżyser od dziecka kocha kreskówki z uwielbiającym szpinak marynarzem, więc są duże szanse na powodzenie produkcji.

Genndy Tartakovsky

Genndy Tartakovsky to rosyjsko-amerykański animator, reżyser, producent, scenarzysta, storyboardzista. Reżyserował Atomówki (1998 – 2000), Gwiezdne wojny: Wojny klonów (2003 – 2005). Laboratorium Dextera (1996 – 2003), Samuraja Jacka (2001 – 2017) i Tytan Symbionik (2010 – 2011) nie tylko wyreżyserował, ale również wymyślił.

W 2011 roku rozpoczął pracę w Sony Pictures Animation, gdzie wyreżyserował swój debiut filmowy: Hotel Transylwania (2012) oraz sequele wampirzej produkcji (2015, 2018).

Mimo tego, że produkcja Popeye’a to wielkie przedsięwzięcie wymagającej całej możliwej uwagi, to Tartakovsky nadal pracuje nad dwoma pełnometrażowymi animacjami dla nowej, alternatywnej dywizji Sony: przygodowego Black Knight i komediowego Fixed.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial