FAN(ART)

Księżniczki Disneya w luksusowych ciuchach od najlepszych domów mody

Bo ile można biegać w tych samych kieckach?

Bohaterki Disneya mają to nieszczęście, że raczej nieczęsto zmieniają ciuchy. Ich garderoba to średnio cztery outfity, ale, ale… nie bądźmy za bardzo optymistyczne! Zarówno Kopciuszek, Aurora, Bella, jak i Mulan mają w swojej szafie ubrania, w których mogą co najwyżej karmić kury (albo pójść na wojnę…). Rekordzistkami w tym temacie są Pocahontas i Kida, które mają po jednym stroju (nie liczymy sequeli) i Tiana, która pojawiła się w aż dziewięciu strojach (mniej lub bardziej wyjściowych, ale zawsze jakaś odmiana) oraz Merida, która wystąpiła w aż 22 kostiumach, wliczając w to suknie, pelerynę, czepek, kołczan i naszyjniki.

Kreacje przywdziewane przez Księżniczki i inne disnejowskie bohaterki (zazwyczaj w końcowych scenach, lecz nie zawsze) były, są i będą inspiracją dla rzeszy młodych fanek Disneya. Czy któraś z nas nie marzyła, żeby wystąpić na kinderbalu w wielkiej, mieniącej się sukni albo w ledwo zakrywającej tyłek indiańskiej kiecce?

via GIPHY

Tak czy inaczej, sztandarowe kreacje głównych bohaterek Disneya są oczywiście wiecznie piękne i przyprawiają o nostalgiczne westchnięcia, jednak tak naprawdę są dosyć… staromodne. Suknie Ariel, Kopciuszka czy Belli nadają się współcześnie jedynie na bal przebierańców lub event cosplayowy. Taki stan rzeczy jest nie do pomyślenia, biorąc pod uwagę status społeczny kultowych piękności. Wiedząc, że Księżniczki nie ubierałyby się w H&M czy innej Zarze, lecz buszowałyby po butikach z kreacjami haute couture, nasuwa się pytanie… Ubrania których domów mody wybrałyby poszczególne Księżniczki Disneya, gdyby żyły w naszych czasach?

via GIFER

Odpowiedź na to zagadnienie zna rosyjska ilustratorka z sektora fashion, Anastasia Kosyanova. Artystka przyjrzała się charakterom i fizjonomii Księżniczek i innych bohaterek kultowych animacji i dla każdej z nich wybrała piękny i stylowy outfit oraz dom mody, który byłby jej ulubionym.

Anastasia znana jest przede wszystkim z serii najbardziej kontrowersyjnych okładek wszech czasów, na których umieściła Księżniczki Disneya, oraz z tworzenia przepięknych kreacji, w które często ubiera disnejowskie bohaterki. Artystka odkryła swój talent do rysowania, gdy była małą dziewczynką, więc w wieku 17 lat rozpoczęła studia z projektowania kostiumów (Costume Design). Teraz, mając 29 lat, efekty jej modowej pasji śledzi na Instagramie ponad 151 000 fanów. Dziewczyna wie o stylach, trendach i markach dosłownie wszystko, co w połączeniu z disnejowskimi pięknościami tworzy efekt godny Vogue’a!

Aurora

Nastya Kosyanova

Ariel

Nastya Kosyanova

Roszpunka

Nastya Kosyanova

Mulan

Nastya Kosyanova

Bella

Nastya Kosyanova

Pocahontas

Nastya Kosyanova

Śnieżka

Nastya Kosyanova

Kopciuszek

Nastya Kosyanova

Anna

Nastya Kosyanova

Elsa

Nastya Kosyanova

Esmeralda

Nastya Kosyanova

Dżasmina

Nastya Kosyanova

Megara

Nastya Kosyanova

Kida

Nastya Kosyanova

Merida

Nastya Kosyanova

Moana

Nastya Kosyanova

Dzwoneczek

Nastya Kosyanova

Tiana

Nastya Kosyanova

Vanellope

Nastya Kosyanova

Nastya Kosyanova

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial