Newsy

Miyazakiego nie powstrzymuje koronawirus. Praca nad nowym filmem nie została wstrzymana

Producent najnowszego obrazu Ghibli – „How Do You Live?”, Toshio Suzuki, zdradził, że pandemia nie zatrzymała prac nad filmem.

Obraz ma być adaptacją powieści z 1937 roku o tym samym tytule. Co ciekawe, popularność zaczęła ona zdobywać w momencie, gdy w Kraju Kwitnącej Wiśni wypuszczono mangę na jej podstawie w 2017 roku. Teraz powstaje film.

Prace nad tytułem, mimo że bez zakłóceń – przebiegają wyjątkowo wolno. Po raz pierwszy Hayao Miyazaki (Laputa: Podniebny zamek, Spirited Away: W krainie bogów) i jego ekipa nie nałożyli na siebie żadnych terminach. W ten oto sposób w miesiąc może powstać zaledwie minuta filmu. Tak też się zresztą wydarzyło. Miyazaki zapewnia jednak, że obraz powinien być skończony w ciągu trzech lat. Trzymamy za słowo! Dotychczas reżyser stworzył 36 minut materiału.

How Do You Live? to historia o przyjaźni, zastraszaniu i konsekwencjach złamanej obietnicy z motywami filozoficznymi w tle. Brzmi intrygująco.

Manga How Do You Live?. Bestseller 2018 w Japonii

Przypomnijmy, że filmografię studia Ghibli zamyka Czerwony żółw Michaela Dudok de Wita z 2016 roku. To pierwszy film Ghibli w reżyserii osoby nieurodzonej w Japonii. Dudok de Wit jest Holendrem. Czekacie na najnowszy film Ghibli? My bardzo!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial