FAN(ART)

Gdyby Tim Burton reżyserował filmy Disneya, to wyglądałyby właśnie tak

Artysta stworzył ilustracje do filmów Disneya, które idealnie oddają nastrój burtonowskich produkcji.

Filmy animowane Disneya odznaczają się nie tylko swoją wyjątkowo piękną i delikatną kreską, ale również chwytającymi za serce, lecz finalnie radosnymi historiami. Czy zastanawialiście się jednak kiedyś co by było, gdyby za reżyserię disnejowskich bajek nie miał odpowiadać duet John Musker & Ron Clements, Kirk Wise i Gary Trousdale czy Wolfgang Reitherman, tylko… Tim Burton?

Nad ciekawym zagadnieniem pochylił się mieszkający w Los Angeles rosyjski artysta, Andrew Tarusov. Ilustrator ma głowę pełną oryginalnych pomysłów, o których wspomniałyśmy już we wcześniejszych wpisach o Księżniczkach Disneya na okładkach Playboya i Złoczyńczyniach Disneya jako pin-up girls

Tym razem Andrew stworzył piękne ilustracje, które z powodzeniem mogłyby posłużyć za plakaty filmowe do słynnych bajek Disneya, gdyby za ich realizację odpowiadał Tim Burton. Grafiki są wyjątkowo niepokojące, ale mają w sobie też przedziwny urok typowy dla filmów tworzonych przez znanego reżysera. Nam wyjątkowo bardzo podoba się alternatywna wersja Pinokia i 101 Dalmatyńczyków.

Jak wspomniałyśmy w artykule o Czarnym kotle, Burton pracował niegdyś w Disneyu, ale po porażce wspomnianego Kotła było mu tak przykro, że porzucił animację tradycyjną i zajął się filmami live-action i animacją poklatkową, którą wykorzystał w filmach Gnijąca panna młoda, 2005 i Frankenweenie, 2012.

Chcielibyście zobaczyć disnejowskie animacje, ale w wizji Tima Burtona? My bardzo!

101 Dalmatyńczyków

Andrew Tarusov

Śpiąca królewna

Andrew Tarusov

Bambi

Andrew Tarusov

Aladyn

Andrew Tarusov

Mała syrenka

Andrew Tarusov

Dumbo

Andrew Tarusov

Piękna i Bestia

Andrew Tarusov

Król Lew

Andrew Tarusov

Pinokio

Andrew Tarusov

Królewna Śnieżka

Andrew Tarusov

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial