Newsy

„Kraina lodu 2”. Disney+ wypuści serial o kulisach powstawania filmu. Kiedy premiera?

Kto miał tę moc, a komu jej czasem brakowało?

Kraina lodu 2 (2019) to animacja, która odniosła wielki sukces artystyczny i kasowy, zarabiając na świecie już ponad 1,5 miliarda dolarów. Jednak twórcy nie mogli przewidzieć, czy druga część przygód Elsy i Anny będzie się cieszyła takim powodzeniem, jak wielbiona na całym świecie „jedynka”. Już wiemy, że wynik finansowy udało się pobić. Jeśli chodzi o to, czy obraz sprostał wymaganiom – tu zdania są podzielone.

Jak to jest tworzyć film tak zaawansowany technicznie, tak wymagający, mając równocześnie świadomość, że pierwsza część była genialna, a większość dotychczasowych sequeli Disneya nie dorównuje pierwowzorom? Odpowiedzi na to pytanie dostarcza produkcja.

Zajrzenie za kulisy Krainy lodu 2 będzie możliwe dzięki Disney+, które do swojej oferty doda sześcioodcinkowy serial dokumentalny Into the Unknown: Making Frozen II. Seria dotyczyć będzie ostatniego roku prac nad filmem, kiedy twórcy robili wszystko, by animacja dorównała oryginałowi.

W dokumencie wystąpią m.in. duet reżyserski Jennifer Lee i Chris Buck, producent Peter Del Vecho, autorzy piosenek Kristen Anderson-Lopez and Robert Lopez oraz aktorzy dubbingowi, artyści i technicy, którzy brali udział w produkcji.

Wszystkie odcinki pojawią się na Disney+ 26 czerwca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial