Newsy

Platige Originals: Long Story Shorts. Przegląd animowanych shortów Platige Image

Przegląd filmów krótkometrażowych studia potrwa od 14 maja do 25 czerwca.

W ramach festiwalu Long Story Shorts Platige Image udostępni siedem animacji, które zostaną podzielone na cztery bloki. Poszczególne segmenty mają być poświęcone kolejnym etapom rozwoju słynnego studia, a co za tym idzie również twórczości artystów, którzy na przestrzeni lat współpracowali z Platige Image.

Widzowie nie tylko będą mogli zobaczyć najważniejsze animacje studia, ale również zapoznać się z unikalnymi materiałami archiwalnymi i wziąć udział w sesjach pytań i odpowiedzi.

Animowane filmy krótkometrażowe są wpisane w DNA Platige Image. Od początku istnienia studia zależało nam na tym, by oprócz tworzenia projektów stricte komercyjnych, dawać twórcom dużą swobodę artystyczną i możliwość wyrażania siebie. Powstałe w ten sposób produkcje są wielokrotnie wyróżniane na międzynarodowych festiwalach, co jest dla nas ogromnym powodem do dumy.” – komentuje Jarosław Sawko, założyciel i przewodniczący Rady Nadzorczej Platige Image.

Przegląd rozpoczęło Imagine the Beginnings poświęcone początkom kariery Platige Image i Tomka Bagińskiego, którego animacje Katedra i Sztuka spadania zostały zaprezentowane w tym bloku. Za kilka dni będzie możliwość zadania mu pytań podczas YouTube’owej sesji Q&A.

Katedra

W następnych tygodniach również będzie ciekawie. W bloku Imagine the Vision zapoznamy się z animacjami Great Escape i Paths of Hate autorstwa jednego z członków Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej, Damiana Nenowa.

 Podczas Imagine the Other Worlds zaprezentowane zostaną Lekcją Nieskończoności Jakuba Jabłońskiego i Bartka Kika oraz Kinematograf Tomka Bagińskiego.

Podczas ostatniego bloku przeglądu, czyli Imagine New Forms, swoją premierę będzie miała animacja Miazmat autorstwa Klaudiusza Wesołowskiego.

Long Story Shorts potrwa do 25 czerwca 2020 roku.

Materiały i przebieg przeglądu możecie śledzić na stronie internetowej Platige Image, na Vimeo, YouTube i kanałach społecznościowych prowadzonych przez studio.

„Zależy nam na tym by Long Story Shorts, oprócz pokazywania rozpoznawalnych produkcji, był również inspiracją dla początkujących twórców, którzy wciąż wahają się czy warto rozpocząć pracę nad własnym, krótkometrażowym projektem. Cały czas przyglądamy się dziełom młodych artystów, a tym najlepszym proponujemy możliwości rozwoju w Platige.” – Piotr Sikora, założyciel i wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej Platige Image.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial