Wiedza tajemna

50 rzeczy, których nie wiedzieliście o filmie „Ralph Demolka w Internecie”

Akcja „Raplh Demolka w Internecie” dzieje się 6 lat po wydarzeniach z kultowej, pierwszej części filmu. Ten tytuł to kopalnia easter-eggów!

W filmie głosy głównym postaciom użyczają Olaf Lubaszenko (Seksmisja) i Jolanta Fraszyńska (Na dobre i na złe).

Ciekawostki o pierwszym filmie Disneya ze słowem Internet w tytule:

#1 W filmie cameo zalicza Stan Lee. Niestety legendarny rysownik Marvela nie zdążył zobaczyć filmu przed swoją śmiercią.

Ralph Demolka w Internecie

#2 Piosenka Wandelopy A Place Called Slaughter Race została specjalnie skomponowana na potrzeby filmu przez Alana Menkena (Pocahontas, Aladyn). Twórcy chcieli, aby była…UWAGA…disnejowska.

Udało się? 😉

#3 Główni bohaterowie znajdują się w pewnym momencie w świecie witryny internetowej związanej z Disneyem. Pierwotnie mieli przenieść się do kolejnej części gry z serii Disney Infinity (połączenie gier video i zabawek). Jej produkcja została jednak anulowana.

#4 Merida i Buzz Astral są pierwszymi charakterami Pixara, które pojawiły się w filmie Disneya.

Ralph Demolka w Internecie

#5 Gdy Wandelopa ucieka przed Szturmowcami, na ścianie możemy zobaczyć napis Sector A113. To aluzja do numeru pracowni The California Institute of the Arts, w której pracowali i studiowali znani animatorzy, tj. John Lasseter, Tim Burton i Brad Bird. Numer ten pojawia się w wielu filmach Disneya i Pixara. Bądźcie uważni! 😀

Ralph Demolka w Internecie

#6 W filmie księżniczki Disneya noszą ubrania w swoim stylu. Na koszulce Elsy znaleźć możemy napis „Just Let it Go”, a na Autory „Nap Queen”. Na t-shircie Śnieżki znajdziemy natomiast zatrute jabłko. Kolory ciuchów są dopasowane do barw strojów bohaterek w oryginalnych filmach.

Disney Style
Ralph Demolka w Internecie

#7 We wstępie pisałam, że pomiędzy akcją z pierwszego filmu a sequelem jest sześć lat. Dokładnie tyle wyniosła przerwa między premierą pierwszej i drugiej części filmu na ekranach kin. Przypadek?

#8 To drugi cross-over disnejowskich księżniczek. Pierwszy miał miejsce w serialu Cafe Myszka w 2001 roku. Warto nadmienić, że nie wszystkie Księżniczki są obecne w filmie. Brakuje Kidy (Atlantyda: Zaginiony ląd) i Meg (Herkules). Powód? Filmy z ich udziałem nie odniosły komercyjnego sukcesu. A szkoda, bo uważam że to jedne z najciekawszych pozycji studia.

#9 UKRYTY MIKI – W pewnym momencie Ralph nuci fragment Parowca Willie (ang. Steamboat Willie) z 1928 roku. To pierwszy film z Mikim.

#10 W filmie występują aż 423 postaci! To rekord Disneya. Mało tego, występują one w ponad sześciu tysiącach wariantach!

#11 Jedną z ważniejszych ról gra w filmie Gal Gadot (Wonder Woman).

Co więcej, to na roli aktorki ze znanej franczyzy Szybkich i wściekłych bazuje postać.

Gal Gadot

#12 W produkcji pojawia się Sonic X. Nawet sporo mówi! Jest też jego arcywróg – Eggman. W tle widać także inne postaci ze znanych gier komputerowych (Pacman!).

#13 W filmie występują charaktery z Gwiezdnych Wojen. Twórcy musieli uzyskać pozwolenie na ich wykorzystanie od LucasFilm. Nie ze wszystkimi jednak poszło gładko. Żart o Kylo Renie (Wandelopa miała nazwać go rozpieszczonym dzieckiem) nie spodobał się zarządowi i twórcy musieli go usunąć. Uznali oni, że nazywanie tak antagonisty nowej trylogii dzieckiem odbierze mu powagę. Jakby kiedykolwiek ją miał. 🤣🤣🤣🤣

#14 W trailerze filmu Tiana miała jaśniejszą skórę i węższy nos niż w Księżniczce i żabie z 2009 roku. Jeśli chodzi o karnację, to samo tyczyło się Pocahontas. Wywołało to niemałe kontrowersje i zmusiło Disneya do przeprojektowania postaci. Spółkę oskarżono po prostu o rasizm.

#15 W filmie zobaczyć możemy takie relikty przeszłości jak GeoCities, Dial-Up Modems, Public Chatrooms czy Y2K Survival Kits. Pojawia się także wiele współczesnych firm/serwisów jak Reddit czy Rotten Tomatoes.

Kadr z filmu Ralph Demolka w Internecie
Ile znanych marek dostrzeżecie na obrazku?

#16 Napisy końcowe trwają prawie 13 minut!

#17 W filmie pojawia się Baby Groot! Obok niego znajdziemy w nim takie postaci ze stajni Marvela jak Iron Man czy Gamora. W filmie wykorzystano charaktery z takich marek należących do Disneya jak Marvel, Star Wars, Pixar i Muppety. Istny zawrót głowy.

#18 Logo produkcji przypomina ikonę aplikacji na smartfonie, a jej alternatywny tytuł powiadomienie/notyfikację na niej.


Alternatywny tytuł filmu to Ralph Demolka 2

#19 To trzeci w historii sequel Disneya zrobiony przez to samo studio – Walt Disney Animation Studio. Oprócz niego wyróżnić należy Bernarda i Biankę w krainie kangurów (1990) oraz Fantazję 2000. Do momentu premiery filmu tylko one miały premiery kinowe! Pozostałe sequele filmów Disneya wychodziły prosto na VHS/DVD/VOD.

#20 Slaughter Race bazuje na serii gier video Twisted Metal.

Kadr z gry Twisted Metal
Okładka gry Twisted Metal
Ralph Demolka w Internecie
Ralph Demolka w Internecie

#21 Produkcja filmu została na rok wstrzymana, w momencie gdy jego reżyser został poproszony na stanowisko współreżysera Zwierzogrodu (2016). Zmieniał się jego koncept – główną bohaterka miała stać się Judy, a nie lis Bajer. Pisałam o tym TUTAJ. Potrzeba było rąk do pracy.

#22 W jednym ze swoich virali Ralph naśladuje znanego amerykańskiego malarza prowadzącego program telewizyjny, Boba Rossa.

Zobaczcie, jak artysta Daniel Caetano widzi tę scenę.

Daniel Caetano

#23 W filmie pojawia się słynna wrzeszcząca koza. To czyni go trzecim animowanym tytułem, którego zaszczyca ona swoją obecnością. Pierwsza była Mała Stopa, a potem Grinch. To ten moment, w którym twórcy nieco drwią z niektórych internetowych gwiazd.

#24 W pewnym momencie Vanellopa wpada na Bajera ze Zwierzogrodu.

#25 Ralph Demolka w Internecie to 57. film Walt Disney Animation Studio.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial