Wiedza tajemna

50 rzeczy, których nie wiedzieliście o filmie „Ralph Demolka w Internecie”

#26 W jednej ze scen Ralph wykonuje słynny taniec z Fortnite’a. Co ciekawe, jego twórca nie dostał od producentów gry ani grosza.

#27 W filmie wystąpiła znana z Krainy Lodu, Idina Menzel.

#28 Film nominowany był do Oscara w 2019 roku. Przegrał ze Spider-man Uniwersum.

#29 Po raz pierwszy Księżniczki noszą ciuchy z 21. wieku!

#30 Wszystkie Księżniczki obecne w filmie (poza Śnieżką) zaliczają swój debiut w tytule PG. Postać z włosami jakby z hebanu i krwisto czerwonymi ustami zaliczyła bowiem swoje cameo w Kto wrobił Królika Rogera?

#31 W filmie usłyszymy krzyk Wilhelma. To efekt, który twórcy filmowi dość często używają przy swojej pracy. Polega na wykorzystaniu sampla z nagranym w latach 50. śmiechem. Efekt znalazł się już w ponad 400 filmach, a rozsławiła go m.in. saga Gwiezdnych Wojen, w której był często wykorzystywany. Montażyści uwielbiają wplatać go w filmy.

#32 W scenie z Ebayem znaleźć możemy lampę Aladyna!

Kadr z filmu Ralph Demolka w Internecie

#33 Fani rozpaczali, że w filmie osadzonym w świecie gier video zabrakło Mario. Faktycznie on sam nie wystąpił, ale opakowania po serii gier z sympatycznym wąsaczem są widoczne w jednej ze scen. Tej, w której główni bohaterowie znajdują się w biurze Stanleya! Wypatrujcie ich!

#34 W biurze Yesss na ścienia dostrzec można Złoty Przycisk Youtube! Mogą go zdobyć ci youtuberzy, którzy osiągnęli próg miliona subskrybentów na swoim kanale. Mało tego, platforma udostępnia także Diamentowy Przycisk, jednak o niego jest jeszcze trudniej. Wymaga 10 mln subów! No cóż, nikt nie mówił, że będzie łatwo! 😀

3D Export

#35 W jednej ze scen Ralph naśladuje youtuberkę GloZell i jej hot pepper challenge. Polegało ono na zjedzeniu niebotycznie ostrych papryczek. To jeden z tych momentów, w których film zwraca uwagę na absurdalność niektórych internetowych trendów. Co tu dużo mówić, zobaczcie sami.

https://youtube.com/watch?v=HYF9bImkOL4

#36 Avatary użytkownków sieci, które widzimy w filmie to mieszanka figurek Funko POP i avatarów Nintedo Mii.

Disney

#37 Instagram to w filmie przestronne muzeum sztuki z postami użytkowników wiszącymi na ścianach, a eBay to ogromny magazyn dla indywidualnych aukcji. Twitter to dosłownie grupa ptaków ćwierkających na drzewach. Wyszło to bardzo ciekawie!

Instagram w świecie Ralpha Demolki

#38 Kiedy Yesss jest czymś podekscytowana, jej płaszcz zaczyna intensywnie świecić. Im bardziej – tym mocniej. Charakter postaci odzwierciedla social media. Ich zmienność, dynamizm, wady i zalety. PS Futro bohaterki było wzorowane na tym, które nosiła Cruella De Mon.

Kadr z filmu Ralph Demolka w Internecie

#39 Księżniczki zdubbingowane zostały w większości przez aktorki znane z podkładania do nich głosów we wcześniejszych filmach! Z żyjących aktorek jedynie Mary Costa (Aurora, Śpiąca królewna) nie pojawiła się w filmie w swojej roli. Ta śpiewaczka operowa i aktorka ma już 90 lat! Jej głos nie pasowałby zatem do postaci.

#40 KnowsMore miał być początkowo jedną z ważniejszych postaci w filmie! Ralph miał pomagać w jego naprawie. Finalnie ten przyjemniaczek to chodzący silnik Wikipedii i Google’a! HE WANTS KNOW MORE! 😀

#41 Shank ma na ręce wytatuowany nóż. W języku angielskim słowo „shank” dokładnie to oznacza.

#42 W filmie swoje cameo zalicza youtuberka, Colleen Ballinger, którą polscy widzowie kojarzyć mogą z serialu Spadajcie hejterzy! na Netfliksie. Wrzuciła ona na swój oficjalny kanał takie oto zdjęcie:

Colleen Ballinger

#43 W produkcji znajdziemy nawiązanie do popularnej w Stanach Zjednoczonych – Mamy Czubaki. Jej viralowe video w masce znanego bohatera Gwiezdnych wojen obejrzało ponad 200 milionów ludzi.

#44 Postać Spamleya w oryginale dubbingowana jest przez Billa Hadera Co ciekawe, aktor nie chciał by jego nazwisko pojawiło się w napisach końcowych? Czyżby nie był zadowolony z efektów swojej pracy?

Spamley

#45 Postać Ebay boya (Eboya) obrazuje pewną disnejowską tradycję. Mianowicie studio często zmienia aktora głosowego jakiejś epizodycznej postaci w konkretnym regionie. W tym wypadku zmiana zaszła m.in. w Wielkiej Brytanii. Pamiętacie tego jegomościa?

Eboy, Ralph Demolka w Internecie

#46 To piąty animowany komputerowo film Disneya, który wyprodukowany został w 2.35:1.

#47 Mieszkańcy Internetu nazywani są Netizens i różnią się wyglądem od jego użytkowników. Nie przypominają oni już figurek FUNKO.

Disney

#48 Szkice charakteru Yesss są niezwykle interesujące! Spójrzcie:

Amy Thomis, Disney

#49 W filmie znajdziemy krainę zwaną Deep Webem.

Ryan Lang, Disney

#50 Część postaci i lokacji możecie kojarzyć z designem Pioruna, Zaplątanych oraz Zwierzogrodu. Czerpano z nich garściami!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial