Wiedza tajemna

„Ralph Demolka”. 20 faktów, o których nie mieliście pojęcia. Czyja głowa to cukierek?

Kulisy emocjonującej komedii Disneya skrywają wiele ciekawostek.

Ralph Demolka to powstały w 2012 roku obraz zaliczany do ery Odrodzenia Disneya, podobnie jak Piorun (2008), Księżniczka i żaba (2009), Zaplątani (2010), Kubuś i przyjaciele (2011), Kraina lodu (2013), Wielka Szóstka (2014), Vaiana: skarb oceanu (2016), Zwierzogród (2016), Ralph Demolka w Internecie (2018) i Kraina lodu 2 (2019).

20 rzeczy, których nie wiedzieliście o Ralphie Demolce

#1. Projekt, który ostatecznie przekształcił się w Ralpha Demolkę, pierwotnie nazywał się High Score (w latach 80.) i Joe Jump (w latach 90.)

#2. Ralph i Felix wzorowani są na bohaterach popularnych gier wideo: Ralph na Donkey Kong, a Felix na Super Mario.

Po lewej Donkey Kong, po prawej Super Mario

#3. Ralph był planowany jako potwór, ogr, jaskiniowiec, Wielka Stopa i goryl. Scenarzysta Phil Johnston wyobrażał go sobie nawet jako „częściowo kota, pawiana, psa, skunksa, łasicę, tapira, świnię, dzika”. Cóż, dobrze, że jednak wyszło, jak wyszło!

Projekty Ralpha

#4. Aby wszystko w Sugar Rush wyglądało pięknie i apetycznie, twórcy zatrudnili fotografów kulinarnych, którzy wyjaśnili co zrobić, aby jedzenie aż się prosiło o skosztowanie.

Ralph Demolka

#5. Artystka wizualna, Brittney Lee, zbudowała model Sugar Rush z prawdziwych słodyczy.

Model z prawdziwych słodkości

#6. Do filmu stworzono 188 unikalnych postaci – więcej niż w jakimkolwiek innym filmie Disneya. Zazwyczaj w produkcjach studia jest 40 – 60 indywidualnych bohaterów. Dopiero w drugiej części przygód Ralpha, czyli Ralph Demolka w internecie, pojawi się jeszcze więcej niezależnych bohaterów!

#7. Niewiele brakowało, a Sierżant Calhoun miałaby zmieniający kolory kamuflaż. Twórcy filmu doszli jednak do wniosku, że publiczność miałaby problem z identyfikacją z postacią. Cóż, kameleonom na pewno by się spodobała Calhoun w tym wydaniu.

Ralph Demolka

#8. Według scenarzysty, Phila Johnstona, zarys filmu w pierwszym miesiącu przedstawiał Feliksa jako głównego bohatera! Felix jest super, ale cieszymy się, że to jednak Ralph znalazł się w centrum uwagi!

Ralph Demolka

#9. Świat filmu był inspirowany Nowym Jorkiem. Po pierwsze, producent Clark Spencer powiedział, że Phil Johnston i Rich Moore zaprojektowali Game Central Station wzorując się na Grand Central Station. Dyrektor artystyczny Mike Gabriel zdradził, że w grze Fix-It Felix Jr. oświetlone drzewa w Niceland zostały zainspirowane nowojorskim Central Parkiem. Co więcej, artysta wizualny Cory Loftis wyznał, że aby dodać szczegółów do 99- kondygnacyjnej wieży w Hero’s Duty, zespół wykorzystał panoramę Manhattanu.

Ralph Demolka

#10. DJ grający na imprezie z okazji 30-lecia Fix-it Felix wygląda jak znany amerykański twórca muzyki elektronicznej, Skrillex. W ten sposób twórcy puścili do niego oko – Skrillex napisał muzykę do sceny, w której Ralph po raz pierwszy idzie na bitwę Big Hunt w Hero’s Duty.

Ralph Demolka

#11. Budynki w Sugar Rush zostały zainspirowane architekturą Antoniego Gaudiego. Artystka wizualna Lorelay Bove wyznała, że projekty słynnego twórcy przypominały jej domki z cukierków, kiedy jako dziecko mieszkała w Hiszpanii. Urocze!

Budynki projektu Gaudiego

#12. Zauważyliście, że łysa głowa Króla Karmela wygląda jak cukierek na papierowej podstawce? Kołnierzyk Króla to serwetka z papieru.

Ralph Demolka

#13. Mieszkańcy Niceland byli najtrudniejsi do zanimowania. Postaci nie mają płynnego ruchu, poruszają się dosyć nerwowo i skokowo w stylu grafiki 8-bitowej. Animatorzy musieli wyzbyć się swojego disnejowskiego myślenia i odrzucić zasady fizyki, żeby stworzyć odpowiednie ruchy. Chociaż Ralph pochodzi z tego samego świata, jego 8-bitowe ruchy są widoczne tylko wtedy, gdy jest zły.

#14. Na stroje mieszkańców Niceland wielki wpływ miał ślub księcia Wilhelma i Catherine Middleton (2011), który odbył się akurat wtedy, gdy projektowano kostiumy.

Ralph Demolka

#15. Połowa akcji rozgrywa się w Sugar Rush po prostu dlatego, że Wandelopa nie może go opuścić. Bohaterka jest Usterką w grze i nie jest w stanie podróżować, jak Ralph.

Ralph Demolka

#16. W filmie ostry, zielony kolor oznacza zło. To nie pierwszy raz, gdy Disney używa limonkowego koloru w ten sposób – pojawia się on, gdy na ekranie gości Zła Królowa, Maleficent, Cruella De Mon, armia zombie Rogatego Króla, Urszula, Skaza czy Dr. Facilie. Nawet oczy Lady Tremaine są złowieszczo zielone!

#17. Samochody w grach zostały oparte o różne słodycze, jak lody na patyku, babeczki Reese, tiramisu, lizaki, etc. Z tego powodu każdy pojazd został potraktowany jako indywidualna postać, której zespół designerów nadał inne właściwości fizyczne i ruchy.

#18. Ubrania Wandelopy, jak wszystko inne w Sugar Rush, są zrobione z różnego rodzaju słodyczy. Jej spódniczka to owijka z babeczki Reese, buty są zrobione z cukierków z czarnej lukrecji, a opaska z czerwonej lukrecji.

#19. Żołnierze z ciasteczek Oreo nawiązują do śpiewającej gwardii z Carnoksiężninka z Krainy Oz (1939).

#20. W oryginalnej wersji językowej Gene mówi głosem Raymonda Persiego, dodatkowego scenarzysty Ralpha Demolki. Persi użyczył też swojego głosu bohaterowi we wstępnych nagraniach. Zespołowi tak się spodobał efekt, że scenarzysta dubbinguje Gene’a w angielskiej wersji językowej!

Ralph Demolka

I jak, udało się Was czymś zaskoczyć? Dajcie znać!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial