Newsy

Alan Menken skomponuje muzykę do „Spellbound” od Skydance Animation

Ośmiokrotny zdobywca Oscara połączy siły z nagrodzonym Grammy tekściarzem Glennem Slaterem i nagrodzonym Grammy producentem wykonawczym Chrisem Montanem.

Skydance Animation, prowadzone przez Johna Lassetera i Holly Edwards, ogłosiło, że legendarny kompozytor Alan Menken, znany z oscarowej muzyki do Małej syrenki, Pięknej i Bestii, Aladyna, Pocahontas, Dzwonnika z Notre Dame, Herkulesa, Zaczarowanej i Zaplątanych, skomponuje muzykę i ścieżkę dźwiękową do nadchodzącego musicalu fantasy Spellbound (Zaklęty; tytuł roboczy).

Do Menkena dołączy słynny autor tekstów i współpracownik Glenn Slater (Zaplątani) i chwalony producent muzyczny Chris Montan (Mała syrenka, Piękna i Bestia, Kraina lodu).

Animowany film pełnometrażowy wyreżyseruje Vicky Jenson (Shrek, Rybki z ferajny) według scenariusza Lauren Hynek & Elizabeth Martin (Mulan) i Lindy Woolverton (Piękna i Bestia, Król Lew). Spellbound osadzony jest w magicznym świecie, w którym młoda dziewczyna musi złamać zaklęcie, które podzieliło jej królestwo na dwie części.

„Muzyka Alana Menkena określa pokolenie i jest uwielbiana przez publiczność na całym świecie”, powiedziała Jenson. „Od pierwszego dnia wiedzieliśmy, że ten magiczny świat będzie pełen muzyki i wiedzieliśmy, że tylko Alan może go ożywić. Z Glennem i Chrisem na pokładzie ich połączona kreatywność dodaje głębi i złożoności emocjom naszych bohaterów i tej wyjątkowej historii. To prawdziwy zaszczyt współpracować z tym zespołem.”

Po lewej Vicky Jenson.„Jestem podekscytowany, że będę mógł współpracować z tak wieloma utalentowanymi ludźmi i bardzo cieszę się na współpracę z Vicky Jenson, Lauren Hynek i Elizabeth Martin” – powiedział Menken. „Spellbound zapowiada się na wyjątkowy i inspirujący film.”

Trwająca już ponad cztery dekady kariera Alana Menkena przyniosła mu osiem Oscarów – więcej niż jakiejkolwiek innej osobie – a także wiele innych nagród, w tym Złote Globy, Grammy, Drama Desk Awards i Tony. Kompozytor najbardziej znany jest z muzyki i ścieżek dźwiękowych do wielu filmów zaliczających się do Renesansu Disneya. Jego prace obejmują również musicale sceniczne, jak Little Shop of Horrors (Krwiożercza roślina), A Christmas Carol (Opowieść wigilijna), A Bronx Tale (Prawo Bronxu) i Sister Act (Zakonnica w przebraniu) oraz adaptacje filmów, przy których sam wcześniej pracował, m.in. Newsies (Gazeciarze).

Aktualnie Skydance Animation pracuje jeszcze nad dwoma filmami. Pierwszym z nich jest Luck (Szczęście), gdzie główną bohaterką jest najbardziej pechowa dziewczyna na świecie, która natrafia na nieznany dotąd świat szczęścia i pecha i musi połączyć się z magicznymi stworzeniami, aby odkryć moc silniejszą nawet od szczęścia. Reżyserią zajmie się Peggy Holmes (Mała Syrenka: Dzieciństwo Ariel, Dzwoneczek i sekret magicznych skrzydeł) zastępująca reżysera Alessandro Carloni (Kung Fu Panda 3), który opuścił projekt przez różnice twórcze. Aktorka Emma Thompson również odeszła z Luck w proteście przeciwko dołączeniu Johna Lassetera do Skydance.

W pracach jest również Pookoo (tytuł roboczy) napisany i reżyserowany przez Nathana Greno (Zaplątani), produkcją zajmuje się zaś Jennifer Magee-Cook (Księżniczka i żaba).

Ponadto Skydance Animation ma w produkcji wysokiej klasy seriale telewizyjne, które mają zostać wkrótce ogłoszone.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial