Newsy

„Kajko i Kokosz” doczekają się animowanego serialu. Co wiemy o produkcji?

Rozpoczęto pracę nad 26 odcinkami adaptacji kultowych komiksów.

O rozpoczęciu prac nad 26 odcinkami serialu o tytułowych bohaterach popularnych polskich komiksów Kajko i Kokosz poinformowało studio animacyjne Ego FILM, które poszukuje animatorów do projektu.

Prace nad pilotażowym odcinkiem ruszyły już pod koniec maja 2019 roku. Aktualnie mowa jest o 26 odcinkach, jednak zapowiadano, że docelowo powstanie ich 52 (cztery sezony po 13 odcinków). Pierwszy sezon zabudżetowany jest na 5 milionów złotych.

„Nie chcemy, aby fani byli rozczarowani. To ma być ukłon w stronę twórczości Christy. Serial będzie realizowany w animacji 2D, plastyka będzie oczywiście dostosowana do potrzeb animacji, ale w taki sposób by projekty były rozpoznawalne i zgodne z oryginalną plastyką z komiksów. Fundacja Kreska im. Janusza Christy będzie brała udział w konsultacjach, zarówno jeżeli chodzi o scenariusze, jak i opracowanie plastyczne serii” – skomentowała Ewelina Gordziejuk, szefowa Ego FILM.

Seria komiksów Kajko i Kokosz autorstwa Janusza Christy dotyczy losów tytułowych słowiańskich wojów zamieszkujących gród kasztelana Mirmiła. Kajko i Kokosz muszą walczyć z rycerzami-rozbójnikami zwanymi Zbójcerzami, którzy pragną ograbić i zdobyć Mirmiłowo. Komiksy powstały w latach 70. i były wydawane do 1990 roku.

W 2003 roku serię wznowiło wydawnictwo Egmont, a trzy lata później ukazała się kontynuacja przygód, czyli Kajko i Kokosz – Nowe Przygody składająca się z krótkich historii opowiadających o perypetiach pobocznych postaci ze świata Kajka i Kokosza (Łamignat, Zbójcerze, Smok Miluś).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial