Newsy

Otwarcie kin w Polsce już niedługo. Znamy oficjalną datę

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił IV etap znoszenia obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa.

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że kina i teatry zostaną otwarte już 6 czerwca 2020 roku. Czy będzie to powrót do normalności sprzed pandemii? Niekoniecznie – ludzie raczej ostrożnie podchodzą do tematu przebywania w miejscach publicznych skupiających wiele osób na jednej powierzchni. Do takich miejsc zdecydowanie należą kina.

Jeśli jednak zdecydujemy się na seans kinowy, będziemy musieli przestrzegać określonych zasad będących międzynarodowym standardem. Sale będą mogły być wypełnione maksymalnie w 50%, aby zachować dystans między widzami, którzy z kolei powinni mieć na twarzach maseczki. Pamiętajmy jednak, że Piotr Gliński, Minister Kultury  i Dziedzictwa Narodowego, podkreślił, że wytyczne nie są obowiązkiem narzuconym prawnie, lecz sugestią. W innych krajach zasada odstępu i poziomu wypełnienia sali jest obowiązkowa.

Pozwolenie na otwarcie kin wcale nie oznacza, że będziemy mogli je odwiedzić, ponieważ decyzje o wznowieniu działania należą do ich właścicieli. W wielu innych krajach największe sieci kin pozostają zamknięte, ponieważ koszty są zbyt wysokie i nie ma tytułów, które mogłyby zagościć na ekranach.

Polskie kina były zamknięte od 13 marca 2020 roku. Aktualnie nie ma żadnych planowanych premier kinowych na czerwiec br.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial