FAN(ART)

Księżniczki Disneya w wersji studia Ghibli? Genialny crossover dla wszystkich fanów animacji

Co wyjedzie z połączenia dwóch wytwórni animacji zaliczanych do najlepszych studiów animacji na świecie? 

Jakiś czas temu pisałyśmy o tym, jak wyglądałyby filmy Disneya, gdyby za ich reżyserię odpowiadał Tim Burton. Tym razem z nieukrywaną przyjemnością donosimy, że pewien indonezyjski artysta stworzył crossover przedstawiający, jak prezentowałyby się kultowe animacje Disneya, gdyby ich stworzenia podjęło się słynne japońskie studio Ghibli.

Pochodzący z Dżakarty ilustrator Andhika Muksin znany jest światu przede wszystkim z serii cudownie śmiesznych grafik, na których Księżniczki Disneya wyglądają jak normalne dziewczyny. Kolejnym projektem miłośnika disnejowskiej animacji jest seria ilustracji, które z powodzeniem można by było uznać za kadry z obrazów Hayao Miyazakiego. 

Słynne Księżniczki, jak Ariel, Śnieżka czy Kopciuszek, zostały wplecione w światy znane nam z takich tytułów, jak Mój sąsiad Totoro, Ruchomy zamek Hauru, Spirited Away: W krainie bogów czy Podniebna poczta Kiki. Na grafikach łączących twórczość animacyjnych gigantów zobaczymy między innymi Elsę i Annę, które zaprzyjaźniają się z Totoro, oraz Pocahontas, która idealnie pasuje do roli San z kultowej Księżniczki Mononoke.

Pst! Wiedzieliście, że Mononoke to nie imię? Jeśli nie, to koniecznie zajrzyjcie do bestiariusza Księżniczki Mononoke!

Andhika Muksin

Andhika Muksin

Andhika Muksin

Andhika Muksin

Andhika Muksin

Andhika Muksin

Andhika Muksin

Andhika Muksin

Andhika Muksin

Andhika Muksin

Podniebna poczta Kiki

Andhika Muksin

Profil Muksina na Instagramie wypełniony jest genialnymi parodiami i transformacjami Księżniczek Disneya. Nie dziwi zatem fakt, że jego twórczość śledzi już ponad 450 tysięcy fanów. 

Jeśli z racji pandemii pracujecie zdalnie, to przypominamy, że japońskie studio udostępniło bezpłatne tła idealne do wideokonferencji!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial