FAN(ART)

Księżniczki Disneya z normalnymi włosami. Problemy, z którymi same się mierzymy

W końcu jakaś sprawiedliwość.

Animacje Disneya są pełne syren, czarodziejów, wiedźm, wróżek, smoków i innych zombie (tak, w tym filmie Disneya są zombie!), ale jest jeszcze jeden aspekt życia disnejowskich Księżniczek, który ma niewiele wspólnego z rzeczywistością: włosy.

Czy pływają, skaczą z wodospadu, są na wojnie czy dopiero wygrzebują się z łóżka – ich włosy zawsze wyglądają perfekcyjnie, bez względu na to, czy się czeszą, nie czeszą, czy grzebią w kudłach widelcem.

Włosy Księżniczek nigdy się nie elektryzują, nie wyglądają jak stóg siana, nie wpadają im w oczy i usta, odrosty są im niestraszne, ich objętość nawet pod wodą jest oszałamiająca, a mało który grafik od szamponów odważyłby się na stworzenie aż tak bujnych warkoczy.

Cóż, można się wkurzyć jak się człowiek naogląda tych iście bajkowych grzyw a potem spojrzy na swój przeciętnej grubości ogonek, który nie dość, że chudy, to i potrafi dać do wiwatu (włosing anyone?).

„Dość” kreowaniu nierealistycznych czupryn powiedziała Loryn Brantz, pisarka i ilustratorka, która w swojej twórczości skupia się na feminizmie i tematach dotyczących kobiet. Wcześniej mogliśmy już podziwiać Księżniczki Disneya z realistycznymi taliami jej autorstwa, lecz teraz artystka postanowiła rozprawić się z zawsze idealnymi włosami Księżniczek.

Dwukrotna zdobywczyni nagrody Emmy stworzyła serię grafik, na których słynne piękności mają normalne włosy. Zwykłe, poddające się prawom fizyki, włosy. Szok i niedowierzanie? Niemożliwe? Ale jak? Zobaczcie sami!

Pocahontas

Loryn Brantz

Kopciuszek

Loryn Brantz

Śnieżka

Loryn Brantz

Ariel

Loryn Brantz

Dżasmina

Loryn Brantz

Bella

Loryn Brantz

Mulan

Loryn Brantz

Elsa

Loryn Brantz

Pst! Jak chcecie zobaczyć, jak wyglądałyby Księżniczki, gdyby ich miny były przedstawiane realistycznie, to chodźcie tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial