Wiedza tajemna

„Małpy z Bombaju”. Jak miał wyglądać film, który anulował DreamWorks? Oryginalne grafiki

Małpy, bollywoodzkie tańce i piosenki, bohaterskie czyny inspirowane Ramayaną, starożytną indyjską epopeją. Brzmi cudnie!

Powyższe zdanie można potraktować jako skrótowy opis Monkeys of Mumbai – animowanego musicalu, który był opracowywany w Dreamworks Animation, jednak obcięto mu głowę. Fabuła miała opowiadać historię dwóch osieroconych małpich braci o imionach Raj i Deppu, którzy prowadzą ciężkie życie na ulicach Bombaju. Przypadkowe spotkanie rzuca ich w magiczny świat pełen fantastycznych przygód.

DreamWorks

Skąd to wiadomo? Od reżysera filmu, czyli Kevina Limy, który od czasu anulowania projektu w 2014 roku zdradził parę szczegółów. Lima to amerykański reżyser znany z takich disnejowskich filmów, jak Goofy na wakacjach (1995), Tarzan (1999), 102 Dalamtyńczyki (2000) czy Zaczarowana (2007). Przed karierą reżyserską Lima pracował jako animator m.in. przy Małym dzielnym tosterze (1987), Oliverze i spółce (1988), Małej syrence (1989), Bernardzie i Biance w krainie kangurów (1990), czy Roverze Dangerfieldzie (1991).

Ostatnie tygodnie Kevin Lima spędza na swoim Twitterze, gdzie publikuje całe mnóstwo prac koncepcyjnych stworzonych do Małp z Bombaju.

Po spędzeniu 2,5 roku na rozwijaniu filmu, projekt był na krawędzi wejścia w fazę produkcji, jednak DreamWorks zamknęło go. Głównym powodem była planowana sprzedaż DreamWorks dla NBCUniversal należącego do Comcast, która finalnie miała miejsce w 2016 roku. Według Limy projekt był „sabotowany” przez Jeffreya Katzenberga, ówczesnego CEO DreamWorks.

Posty reżysera upamiętniają lata ciężkiej pracy, odsłaniając nie tylko niewidziane wcześniej grafiki, ale i anegdoty o produkcji. Między innymi, dowiadujemy się, że dział marketingu „zawsze był zdenerwowany tym, że Ramayana odgrywała tak istotną rolę” w historii, oraz (ku zdziwieniu Limy) że historycy religijni nie mieli zastrzeżeń do sposobu, w jaki twórcy przedstawiali indyjską kulturę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial