FAN(ART)

Bohaterowie Disneya ofiarami przemocy domowej. To może zdarzyć się każdemu nas

Szczęśliwe zakończenie nikomu nie jest gwarantowane.

Wierzycie w bajki? Chyba wszyscy marzymy o pięknym, szczęśliwym zakończeniu, w którym wraz z ukochaną osobą tworzymy idealny związek. Czy mamy jednak pewność, że nasza historia właśnie tak się potoczy? 

Niestety, życie pisze różne scenariusze. Osoba, która niegdyś była dla nas kochana i byliśmy pewni, że nigdy nie wyrządzi nam najmniejszej krzywdy, może z czasem pokazać swoje drugie oblicze. Sprawcy przemocy domowej, czy to kobiety czy mężczyźni, często stają się prawdziwymi katami dla swoich partnerów/partnerek. Z takiej relacji jest niesamowicie ciężko odejść – przecież w końcu kochamy tę osobę, przecież ona też nas kocha, dlaczego nas zatem krzywdzi? Może w końcu przestanie, jeśli nie będę jej drażnić i będę się dobrze zachowywać…?

Ofiarą przemocy domowej lub katem może być każdy, niezależnie od wieku, płci czy wykształcenia. Jeśli widzimy, że ktoś doświadcza przemocy, nie spuszczajmy wzroku. Nie bądźmy ślepi na ich krzywdę, wyciągnijmy do nich pomocną dłoń. Bądźmy też świadomi, że to się może przytrafić każdemu, również nam samym. Obserwujmy nasze relacje, bądźmy uważni i nie bagatelizujmy symptomów, które za jakiś czas mogą zmienić nasze bajkowe życie w koszmar.

Aby zwiększać świadomość społeczną na temat przemocy domowej, artysta znany jako Saint Hoax (zwierzęta Disneya obdarte ze skóry – sprzeciw przemysłowi futrzarskiemu) stworzył kolejną poruszającą kampanię. Ilustrator przedstawił bohaterów filmów Disneya jako ofiary przemocy domowej. Niepokojące plakaty z serii Happy Never After uświadamiają, że dosłownie każdego może spotkać taki los. Grafiki zachęcają też osoby doświadczające przemocy domowej do zgłaszania napastników wyrządzających im krzywdę.

„Jako artysta z Bliskiego Wschodu zawsze miałem potrzebę wyrażenia niesprawiedliwość i nierówności, które mają miejsce w moim regionie” – wyznał Hoax w wypowiedzi dla HuffPost.

Kiedy przestał traktować cię jak księżniczkę?

Kiedy przestała traktować cię jak bohatera?

Te slogany zostaną w pamięci na długo.

Spójrzmy na bohaterów Disneya, których życie po The End nie było tak bajkowe, jak mogłoby się wydawać…

Ariel

Saint Hoax

Kopciuszek

Saint Hoax

Aladyn

Saint Hoax

John Smith

Saint Hoax

Aurora

Saint Hoax

Eryk

Saint Hoax

Dżasmina

Saint Hoax

Herkules

Saint Hoax

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial