Newsy

Ghibli ogłosiło nowy film! Co o nim wiemy?

Większość z nas na nowy film od japońskiego studia Ghibli czeka jak na Gwiazdkę. Doczekaliśmy się. Jest jednak jeden haczyk. Najnowszy tytuł ma być w całości animowany komputerowo. Ałć.

Co jeszcze wiadomo o produkcji? Obraz wyreżyseruje Gorō Miyazaki (Opowieści z Ziemiomorza, Makowe wzgórze) – syn legendarnego Hayao.

Film oparty będzie na Earwig and the Witch, dziecięcej powieści brytyjskiej autorki Diany Wynne Jones (notabene jej Ruchomy zamek Hauru posłużył za inspirację do filmu z 2004 roku o tej samej nazwie autorstwa starszego Miyazakiego). Materiał źródłowy jest zatem raczej obiecujący.

Prawdopodobny tytuł filmu to Aya and the Witch.

Książka, na której bazuje obraz, opowiada o osieroconej dziewczynce, która została adoptowana przez podstępną Czarownicę. Główna bohaterka wykorzystuje swój spryt, aby przybrana matka nie wyrządziła jej krzywdy.

Toshio Suzuki, wieloletni producent Ghibli, przyznał, że początkowo wątpił, czy film jest dobrym pomysłem w obecnej pandemii. „Potem zdałem sobie sprawę, że jedną z wyróżniających się cech tego filmu jest spryt Ayi” – dodał. „A jeśli jesteś sprytny, możesz przetrwać w dowolnym okresie historii. Myśląc o tym, poczułem ulgę. ” – skwitował.

Na razie nie ma planów odnośnie kinowej dystrybucji tytułu, wiemy że znalazł się on w tegorocznym line-upie festiwalu w Cannes. Data premiery w kinach tudzież serwisach streamingowych pozostaje nieznana. Wiemy natomiast, że zimą 2020 roku obraz zadebiutuje w japońskiej telewizji.

Hayao Miyazaki wciąż pracuje nad How Do You Live?, o kórym więcej przeczytać możecie TUTAJ.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial