Newsy

„Atlantyda: Zaginiony ląd”. Jak miał wyglądać sequel? Reżyser zdradza szczegóły

Powstała w 2001 roku Atlantyda: zaginiony ląd to klimatyczna animowana epopeja science fiction, której reżyserią zajął się duet Kirk Wise i Gary Trousdale (Piękna i Bestia, 1991, Dzwonnik z Notre Dame, 1996). Film poniósł porażkę finansową, zatem o prawowitym sequelu można było zapomnieć. Dlaczego prawowitym? Coś w rodzaju kontynuacju wyszło w 2003 roku w formie prosto-na-VHS, jednak Atlantyda. Powrót Milo był po prostu zlepkiem trzech odcinków serialu telewizyjnego, który przedstawiał kolejne przygody członków ekspedycji. Ogólnie serial miał mieć klimat niczym Z Archiwum X (i nawet skrzyżować się w jednym odcinku z disnejowskimi Gargulcami), jednak po wspomnianych trzech odcinkach projekt został zamknięty.

Atlantyda. Powrót Milo

Kirk Wise w wywiadzie dla serwisu Collider zdradził, jak miał wyglądać właściwy, kinowy sequel Atlantydy.
„[Nadzorca historii] John Sanford, Gary i ja mieliśmy pomysł na kontynuację Atlantydy. Nie miała nic wspólnego z telwizyjną Atlantydą, któą powstawała w Disney Television Animation. To był pełnometrażowy, kompletny sequel Atlantydy na wielką skalę.”

Reżyser wprawdziwe nie może sobie przypomnieć tytułu omawianego projektu, jednak doskonale pamięta fabułę i niespodziewany obrót wydarzeń w trzecim akcie: „W historii pojawić się miał nowy złoczyńca. Czarny charakter miał nosić duże, straszne, wełniane, luźne ubrania w stylu I wojny światowej, a do tego przerażającą maskę przeciwgazową, aby zasłonić twarz; trochę jak Darth Vader. Złoczyńca miał zamiar przejąć Atlantydę i dokończyć pracę, której nie zdołał ukończyć Rourke. W punkcie kulminacyjnym złoczyńca jest zdemaskowany i okazuje się, że to Helga Sinclair. Plot twist!”

Helga i Rourke, Atlantyda: Zaginiony ląd

Jak pamiętamy, Helga to uwodzicielska Niemka będąca zastępczynią bezwględnego i żądnego krwi Rourke’ego. Tajemnicza femme fatale miała cechy zarówno Jessici Rabbit i Elsy Schneider z filmu Indiana Jones i ostatnia krucjata (1989).

Kirk Wise zdradził też nieco więcej na temat czarnego charakteru: „Tak więc Helga przeżyła swój upadek, stała się cyborgiem z początku XX-wieku i założyła swój własny zespół najemników.”

Helga, Atlantyda: Zaginiony ląd

Szkoda, że nie dane nam było zobaczyć sequela i powrotu Helgi do żywych, jednak jest jakieś pocieszenie – Disney szykuje remake live-action Atlantydy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial