FAN(ART)

Postaci Disneya na obrazach olejnych, które chcielibyście powiesić sobie na ścianie

Jeśli kochacie Disneya i macie kawałek wolnej ściany, to będziecie musieli poważnie rozważyć wejście w posiadanie tych dzieł.

Zapewne widzieliście już na naszej stronie wiele zachwycających prac, których tematem głównym byli bohaterowie z filmów Disneya, ale chyba znalazłyśmy coś, co swoim pięknem bije na głowę wszystko inne..

Amerykańska artystka Heather Theurer stworzyła przepiękne obrazy inspirowane postaciami z disnejowskich bajek. Niektórym jej prace mogą kojarzyć się ze stylem renesansowym, jednak sama artystka uważa, że przypominają one bardziej prerafaelitów z końca XIX wieku.

Heather wyznała, że jej celem nie jest odtworzenie tego, co już zostało stworzone przez innych artystów czy samego Disneya, lecz raczej przekroczenie granic zwyczajności i poszukiwanie nowych znaczeń, nawet jeśli oznacza to konieczność skoku do króliczej nory.

Tworząc swoje dzieła artystka stara się nie skupiać jedynie na oddaniu podobieństwa fizycznego, ale zajrzeć głębiej i przenieść na płótno to, co trapi bohaterów, z czym muszą się mierzyć, co czują. Heather maluje atrybuty, które nie są oczywiste, ale miłośnicy i znawcy Disneya z pewnością je zauważą i docenią.

Zobaczcie te cuda i dajcie znać, które z nich najchętniej powiesilibyście na swoich ścianach! Nam wyjątkowo podobają się Ariel i Lilo i Stich!

Mulan

Heather Theurer

Kopciuszek

Heather Theurer

Piotruś Pan i Wendy

Heather Theurer

Roszpunka

Heather Theurer

Tiana

Heather Theurer

Dumbo

Heather Theurer

Bella

Heather Theurer

Ariel

Heather Theurer

Lilo i Stich

Heather Theurer

Merida

Heather Theurer

Elsa, Anna i Olaf

Heather Theurer

Lady i Tramp

Heather Theurer

Alicja

Heather Theurer

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial