Newsy

„Wakfu”. Fundusze na pierwsze odcinki 4. sezonu zebrano w zaledwie godzinę. Serial jest na Netflix!

Do odblokowania jest łącznie 13 odcinków.

Wczoraj na Kickstarterze pojawiła się zbiórka założona przez twórców popularnego, francuskiego serialu animowanego Wakfu. Fundusze na produkcję pierwszych odcinków czwartego sezonu serii udało się zebrać w zaledwie godzinę. Na ten moment, dzięki wsparciu 6 tysięcy fanów, zgromadzono przeszło 600 tysięcy dolarów z celu wyznaczonego na niespełna 113 tysięcy. Osiągnięcie celu minimalnego oznacza produkcję trzech pierwszych odcinków nowego sezonu, a każde kolejne 100 tysięcy to następny odcinek. Zatem wychodzi na to, że doczekamy się co najmniej 8 odcinków!

Mieszczące się we francuskim mieście Roubaix studio Ankama zdecydowało się na crowdfunding, aby mieć pełną swobodę twórczą. Nowy sezon ma też poruszać dorosłe tematy, wymykając się ramom typowym dla kreskówkowych klasyfikacji.

Wszystko zaczęło się 12 lat temu, kiedy po sukcesie gry wideo Dofus Ankama postanowiło stworzyć serię osadzoną w tym samym uniwersum (Krosmoz). Do tej pory ukazały się trzy sezony Wakfu (i pięć odcinków specjalnych), które dostępne są na całym świecie na platformie Netflix.

Ankama

Wakfu śledzi przygody Yugo, adoptowanego chłopca, który odkrywa, że ma niezwykłe moce. Podczas poszukiwań swoich korzeni, które chłopiec prowadzi ze swoim przyjacielem i opiekunem Ruelem, Yugo poznaje rycerza Percedala, księżniczkę Amalię i jej ochroniarkę Evangelyne, a również smoka imieniem Adamai, który jest jego bratem. Bohaterowie mają niezwykłe przygody, wspólnie przeżywają radości i smutki oraz stawiają czoła wszelkim niebezpieczeństwom. Razem stanowią Bractwo Tofu.

Ankama

Ankama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial