Newsy

Festiwal Nippon Connection pełen oryginalnych japońskich shortów stworzonych przez kobiety

Festiwal filmowy Nippon Connection, największy event japońskiego kina na świecie, właśnie rozpoczął swój internetowy program w ramach 20. edycji wydarzenia.

Trwający do 14. czerwca niemiecki festiwal zaprezentuje ponad 70 krótko i długometrażowych filmów, które można obejrzeć z każdego miejsca na świecie. Wszystkie tytuły można obejrzeć w usłudze na żądanie, a ich cena wynosi 5 euro za pojedynczy film pełnometrażowy lub 5 euro za program krótkometrażowy (kilka shortów).

Ponieważ tegoroczny program skupia się na zagadnieniu dotyczącym nowej wizji kobiet w Japonii, absolutnie nie można przegapić prezentacji Nippon Animation, w której znajdziemy różnorodne, innowacyjne indie shorty stworzone przez kobiety.

Selekcja Constant Metamorphosis – Independent Animated Shorts by Women to celebracja karier czterech wybitnych i niezależnych animatorek: Makiko Sukikara (Deep-Sea’s Rainbow, While the Crow Weeps, Wild Pear), Yoko Yuki (Shimizu Bonno “Shara Bon Bon,A Snowflake into the Night, 100percentElectrical), Lisa Fukaya (Mimi, Rabbit Tales) i Sarina Nihei (Rabbit’s Blood, Small People with Hats, Trifling Habits, LOVE-HATE RELATIONSHIP).

A Snowflake into the Night
Deep Seas Rainbow
Mimi
Rabbit’s Blood

W selekcji animowanych produkcji znajdziemy również dwa pełnometrażowe filmy – Hello World, czyli zachwycające sci-fi love story rozgrywające się w Kyoto w 2027, oraz Her Blue Sky, który śledzi relację dwóch sióstr, których losy niespodziewanie się zmieniają.

Hello World
Her Blue Sky

Jeśli jesteście ciekawi różnorodnej kultury Japonii, to możecie zalogować się do Nippon Connected, gdzie znajdziecie wykłady, koncerty i warsztaty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial