Wiedza tajemna

„Kung Fu Panda 2”. 10 rzeczy, które warto wiedzieć o wzruszającym i pełnym akcji sequelu!

Mój odwieczny przeciwnik…. Schody!

Sequel dreamworksowej Kung Fu Pandy (2008) to powstała w 2011 roku Kung Fu Panda 2 w reżyserii Jennifer Yuh Nelson. Artystka pracowała wcześniej w dziale animacji przy takich projektach jak Mustang z Dzikiej Doliny (2002), Madagaskar (2005) czy pierwsza część przygód Po (w której wyreżyserowała sekwencję pandziego snu).

W kontynuacji śledzimy losy walecznych zwierzaków, które tym razem muszą stawić czoła Lordowi Shenowi. Pawi złoczyńca planuje podbić Chiny przy użyciu strasznej śmiercionośnej broni, jednak zanim Smoczy Wojownik będzie mógł stanąć do walki, będzie musiał pogodzić się ze swoją przeszłością.

W „dwójce” usłyszymy nie tylko znanych z pierwszej części Jacka Black, Angelinę Jolie, Dustina Hoffmana, Setha Rogena, Jackie Chana i Lucy Liu. Do obsady dołączyli między innymi Gary Oldman i Jean-Claude Van Damme.

10 ciekawych rzeczy o Kung Fu Pandzie 2:

#1. W pierwszej scenie w rodzinnej restauracji Po, Pan Ping mówi, że serwuje zarówno kluski i tofu. Jest to nawiązanie do pierwszej części Kung Fu Pandy, w której przybrany ojciec głownego bohatera wyznaje, że za młodości miał sen, w którym uciekł z domu, aby nauczyć się robić tofu. Wygląda na to, że spełnione przez Po marzenie popchnęło Pana Pinga do spełnienia swojego!

DreamWorks

#2. Lord Shen (Gary Oldman) walczy chińskim stylem Cai Li Fo, w którym wykorzystuje się metalowy wachlarz służący do obrony i rozpraszania przeciwnika. Ze względu na to, że Lord jest pawiem, zamiast wachlarza używa swojego ogona.

DreamWorks

#3. Według reżyserki, Shen okazał się tak wielkim wyzwaniem do animowania, że złożoność jego postaci była jak robienie sześciu bohaterów jednocześnie!

DreamWorks

#4. Kung Fu Panda 2 to debiut dubbingowy Jean-Claude’a Van Damme’a. Odkąd w latach 80. aktor rozpoczął swoją karierę, grał w produkcjach skupiających się na sztukach walki i kinie akcji. Pamiętacie, jak grany przez niego Mistrz Krokodyl wskakuje na łódź i ląduje w szpagacie? Jest to charakterystyczna poza Van Damme’a.

Poniżej reklama, w której aktor robi swój popisowy szpagat.

#5. Ogólnie film jest trójwymiarową animacją komputerową, jednak znajdziemy w niej również animację 2D. W technice tej wykonana jest scena otwierająca, wspomnienia Po, a nawet niektóre elementy poszczególnych scen.

#6. Wilcza armia Lorda Shena to nie zwykli najemnicy. Historia ich znajomości z Lordem jest o wiele bardziej poruszająca niż by się mogło wydawać. Historia głosi, że wilki były królewskimi strażnikami pałacu, a Shen, jako młody książę, był jedynym członkiem rodziny królewskiej, który bawił się z nimi, karmił je i po prostu traktował jak równych sobie. Niedziwne zatem, że wilczury są mu tak lojalne i oddane!

DreamWorks

#7. Nazwisko Pana Pinga pochodzi z The Story about Ping (Opowieść o Pingu), napisanej w 1933 roku opowieści o młodej kaczce, która przypadkowo oddziela się od swojej rodziny i swego pana. Kaczuszka przeżywa niebezpieczne przygody, lecz niebawem wraca bezpiecznie tam, gdzie jej miejsce.

#8. Podczas odbywającej się w wiosce walki między bohaterami a wilkami, jeden króliczek zapewnia muzykę rozbrzmiewającą w tle. Gryzoń gra na instrumencie zwanym liuqin, czyli chińskiej mandolinie. Czterostrunowiec o gruszkowatym kształcie nie został tutaj wykorzystany bez przyczyny – na liuqinie wygrywa się akompaniament do chińskiej opery ludowej, która znana jest z choreografii stylizowanej na sztuki walki.

#9. Film był w produkcji krócej niż Kung Fu Panda i Kung Fu Panda 3 (2016). Stworzenie „dwójki” zajęło trzy lata, natomiast „jedynki” cztery lata i „trójki” cztery i pół roku.

DreamWorks

#10. Do czasu Krainy lodu (2013) był to najlepiej zarabiający film animowany wyreżyserowany przez kobietę.

Od lewej: reżyserka Jennifer Yuh Nelson, Angelina Jolie, Jack Black, Dustin Hoffman podczas 64. Festiwalu Filmowego w Cannes. Zdjęcie: Michael Buckner/Getty Images Europe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial