Wiedza tajemna

MPC – studio odpowiedzialne m.in. za Skazę z remake’u „Króla lwa”. Tworzy cuda!

Studio zostało nagrodzone Oscarem za swoją pracę nad Życiem Pi, Księgą dżungli i 1917. Zawdzięczamy mu m.in animację Godzilli z 2014 roku, węża Nagini z Harry’ego Pottera oraz Skazę z najnowszego Króla lwa. Animacja to nie tylko filmy animowane.

Brytyjskie studio Moving Pictures Company zostało założone w 1970 roku. Na początku zajmowało się niemal wyłącznie wykonywaniem animacji do reklam, co rzecz jasna zmieniło się z czasem. Co nie znaczy, że spoty reklamowe zostały przez nie porzucone, gdyż studio robi je do dziś.

Do oddanych fanów firmy zalicza się Tim Burton, z którym MPC współpracowało przy Gnijącej pannie młodej (2005), Charlie i fabryce czekolady (2005), Sweeney Toddzie: Demonicznym golibrodzie z Fleet Street (2007), Mrocznych cieniach (2012) i Dumbo (2019) .

Innym wielbicielem efektów pracy MPC jest reżyser Zack Snyder. To właśnie brytyjskie studio odpowiedzialne jest za efekty specjalne do większości jego filmów. Wymienić należy tutaj Strażników (2009), Sucker Punch (2011), Człowieka ze Stali (2013), Batmana i Supermana: Świt Sprawiedliwości (2016), Ligę Sprawiedliwości (2017).

Studio często pracuje z Disneyem, HBO, NBCUniversal i Warner Bros. Swoje siedziby ma w Los Angeles, Nowym Jorku, Montrealu, Amsterdamie, Bangalore, Paryżu i Szanghaju.

MPC pracowało m.in. nad sekwencjami w filmie Godzilla oraz serii Harry’ego Pottera. Znane jest także ze swojego wkładu w Strażników Galaktyki (2014) oraz postaci Skazy z remake’u Króla Lwa.

Przykłady prac MPC

MPC
Godzilla (2014)

Nagini

MPC
MPC
MPC
Skaza, Król Lew

Więcej niesamowitych prac artystów zobaczyć możecie na oficjalnej stronie studia.

Najnowszym projektem z udziałem MPC jest film Artemis Fowl, który zadebiutuje na Disney + już jutro. Przy tytule pracowały także Industrial Light and Magic (seria Star Wars) oraz Framestore.

Artemis Fowl bazuje na książce o tym samym tytule autorstwa Eoin Colfer. Główny bohater, Artemis, jest synem geniusza zbrodni, którego pragnie odnaleźć. W tym celu wyrusza w magiczną podróż, podczas której napotka m.in. armię elfów. Oby wyszło z tego coś więcej niż familijna rozrywka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial