Newsy

„Naprzód” najpopularniejszym filmem po otwarciu polskich kin. Ile biletów sprzedano?

Pierwszy weekend otwartych kin za nami.

W sobotę 6 czerwca, po trzech miesiącach przerwy spowodowanej pandemią koronawirusa, działalność polskich kin została wznowiona. Najpopularniejszym filmem weekendu okazała się pełnometrażowa animacja Naprzód studia Pixar.

Mimo tego, że historia dwóch braci już od dłuższego czasu dostępna jest w serwisach VOD, to właśnie ona cieszy się pierwszym miejscem w zestawieniu box office. Na Naprzód w całym kraju sprzedano ponad 1000 biletów, co sugeruje, że na seans wybrały się rodziny. Wspomniana liczba jest oczywiście upiornie niska w porównaniu z przedpandemiową normą, gdy najsłabsze pozycje notowały kilkadziesiąt tysięcy widzów podczas weekendu otwarcia. Miejmy jednak na uwadze, że nie otworzyły się jeszcze multipleksy (Multikino, Cinema City, Helios), a większość ludzi dosyć ostrożnie podchodzi do tematu zasiadania na sali z innymi osobami, mimo rekomendowanych zasad.

W dniach 6 – 7 czerwca na ekranach polskich kin zagościło ponad 20 tytułów, a liczba widzów na wszystkich filmach wyniosła 4,3 tysiąca.

 Jeśli sytuacja będzie uprzejma się nie pogorszyć, to od 24 lipca na ekranach kin gościć będzie remake live-action disnejowskiej animacji Mulan.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial