Newsy

„Bohaterska wyprawa dzielnego księcia Ivandoe”. Shorty doczekają się serialu

Cartoon Network EMEA ogłosiło, że Bohaterska wyprawa dzielnego księcia Ivandoe doczeka się serialu. Dotychczas na produkcję składały się 3 minutowe shorty, których w sumie powstało 10.

Tymczasem stacja zamówiła dwadzieścia nowych 11-minutowych epizodów serii. Ich twórcami są Christian Bøving-Andersen i Eva Lee Wallberg z Danii. Cartoon Network kontynuuje swoją politykę wspierania lokalnych artystów. Do tej pory Andersen i Wallberg znani byli głównie z pracy nad hitowym Niesamowitym światem Gumballa (2008-).

Nad projektem czuwać ma ponadto Daniel Lennard (Jabłko i Szczypior, Niesamowity świat Gumballa). Podkreślił on, że produkcja trafić ma do każdej grupy wiekowej, podobnie jak Gumball.

Oderwany od rzeczywistości książę Ivandoe wyrusza na wyprawę Eagle Mountain w poszukiwaniu legendarnego Złotego Pióra. W towarzystwie swojego giermka i najlepszego przyjaciela, Berta, podróżuje przez Pięć Królestw, po drodze spotykając rywali z dworu, magiczne bajkowe stworzenia i bardzo dużych dziwnych istot!

Tytuł został nagrodzony podczas rozdania Nagród Emile (statuetki przyznawane najlepszym produkcjom animowanym z Europy) w 2018 roku. Był także nominowany do nagrody BAFTA i dostrzeżony na festiwalu Annecy. Po raz pierwszy ze światem szalonego księcia mogliśmy zetknąć się w 2017 roku, kiedy to stanowił część interaktywnej gry internetowej o tym samym tytule. Spotkał się z uznaniem krytyków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial